Biblioteka Twilight - Czyli audioteka fanfików

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Night Shade
amator

Biblioteka Twilight - Czyli audioteka fanfików

Postautor: Night Shade » 09 paź 2016, 21:57

Na samym wstępie muszę wyjaśnić oznaczenia, to jest [Tagi], które pojawiają się w tytułach fanfików... A oznaczają one następujące rzeczy TAGI
Przepraszam, że linkuję listę tagów z innego forum, ale ich wypisanie tutaj, może nie byłoby kłopotliwe, ale zajęło by sporo miejsca w temacie. Od siebie jedynie dodam, że Tag: HUMAN jest używany w przypadku Crossoveru świata kucyków - Equestrii - z światem ludzi. LUB gdy to ludzie trafiają tam ze swojego świata :)

Fanfiki w wersji Mp3, można pobrać zawsze STĄD
A co do fanfików, to zaczynamy. Linki do playlist na YT :)

tytuł: "Antropologia [PL][Komedia][Przygoda][Human]"
Tłumaczenie: Tutaj
fandom: My Little pony
opis: Ludzie.
Prawda czy mit? Starożytna zaginiona cywilizacja czy tylko stara kucykowa bajka?
Nikt ich nie widział, większość nawet o nich nie słyszała. Ale Lyra wie, że te wspaniałe istoty są czymś więcej niż tylko starymi legendami. Odkryje prawdę... i ewentualnie doprowadzi swoją współlokatorkę do szału.
ostrzeżenia: Ostrzeżeń jakiś specjalnych niema, fanfik nie zawiera scen typu R34, nie martwiłbym się o to. Ani brutalności. Można jednak zranić sobie przeponę w kilku sytuacjach z Lyrą, to jedyne na co trzeba uważać.
znajomość fandomu: niekonieczna
status: skończony

tytuł: "Kroniki Equestrii - Nadejście Ognia[Adventure][Light grimdark]"
Oryginał: Tutaj
opis: Krótko mówiąc jest to historia o porwaniu Twilight Sparkle i jej przyjaciółkach, które ruszają jej na pomoc. Niestety nie wiedzą, że podróż w którą wyruszają może zmienić losy całej Equestrii a nawet świata, w którym jest im dane żyć.
ostrzeżenia: Fanfik według mnie dosyć brutalny i lekko krwawy, ale jak może być inaczej, skoro magiczne glify wykorzystywane do malowania znaków, maluje się za pomocą krwi? Ogólnie, jest tu trochę klimatu Gore, ale to chyba zawiera się w "Grimdarkach"
znajomość fandomu: zalecana

tytuł: "Save me [Slice of life][Human][Postapocalyptic]"
opis[ od lektora, sam autor nie dał dokładnego opisu] : Krótko mówiąc... Max i Midnight, człowiek i *kucoperz... Tak, to opowieść, która całkowicie zamyka się w tagu Human. Kucyki i ludzie żyją w zgodzie na jednej planecie od... Sam nie wiem ilu lat. Ale jak to bywa często, ludzie doprowadzają do apokalipsy... Ale, ten świat jest czymś więcej, niż się wydaję. Autor miał naprawdę dobry pomysł. Sam byłem zaskoczony, czym jest naprawdę świat zrujnowanego... Londynu.
ostrzeżenia: Może już dokładnie nie pamiętam, ale oprócz brutalności, która w Post-apo jest standardem, występują wulgaryzmy
* - co do kucoperza, jest to coś takiego

tytuł: "Biura Adaptacyjne [NZ][TCB][Crossover][Slice of Life]"
opis : Celestia od dłuższego czasu obserwuje naszą rzeczywistość. Zauważywszy, że magia powoli z niej upływa przygotowuje misje ratunkową której celem jest wepchnięcie jak najwięcej magii do naszego świata, ale nie jest to takie banalne.
W naszym świecie magii jest za mało, żeby po prostu przeteleportować tu parę jednorożców, które naprawią sytuację, ponadto magia wciąż by uciekała i tym samym po jakimś czasie wrócilibyśmy do początkowego problemu. Wpadła więc na pomysł, by przerobić wszystkich chętnych ludzi w kuce, by oni sami, żyjąc w naszym wymiarze, mogli ratować sytuację.
Wpłynęła w snach na pewne osoby (Lauren Faust między innymi), by przygotowali drogę dla tej pomocy (MLP), a teraz zaczyna się całą heca z ponifikacją.
Wymaga to oczywiście ogromnych nakładów ludzi, dlatego wysyła pewnym wybranym osobom tzw. “źródłom” trochę eliksiru ponifikacyjnego wraz z listem dotyczącym tego, by przemieniali jak najwięcej osób. Gdy trochę osób ponifikuje się, wówczas będzie można przysłać kolejne partie eliksiru i pomoc z Equestrii.
ostrzeżenia: Chociaż znajomość samego fandomu MLP nie jest konieczna, zalecane jest zapoznanie się z TYM wykładem dotyczącym samego uniwersum "Biur Adaptacyjnych/TCB/ The Conversion Buureau". Poza tym, w fiku występują wulgaryzmy i silne emocje, przeważnie wprowadzane przez jednego z bohaterów. Fik jest poza tym zapisem sesji RPG, z którego z początkowego projektu sesji, zrobiono gigantyczne opowiadanie.
status: nie skończony - ostatni 8 rozdział, nie jest całkowicie ukończony.

tytuł: "Semper Fidelis[TCB]"
opis : Fanfik opowiada o Folowskiej - FOL/Front Obrony Ludzkości - Rosji. W której kuce są tylko tanią siłą roboczą, bez żadnych praw... Kara śmierci i dożywocie przestało istnieć, zamiast niej ustanowiono Ponyfikacje, nie trzeba nic więcej dodawać. Świat został zatruty promieniowaniem, po wystrzeleniu rakiet atomowych. Jednak nawet w tak zniszczonym świecie, grupa ludzi zachowała pewną sprawiedliwość, sprzeciwiając się systemowi. A z resztą, sami posłuchajcie :)
ostrzeżenia: Szczerze? Przy tym fiku nie wiem co napisać, występuje pewna doza brutalności, jak niemal zawsze w konflikcie świata "Biur".
znajomość fandomu: niekonieczna, ale jak przy poprzednim fiku, zalecana jest znajomość uniwersum. Które przedstawiono na wykładzie.
status: skończony.

tytuł: "Pan parapsychologiczny [Sad][TCB][Mature][Slice of life][Violence]"
fandom: My Little pony.
opis : Opis: Jackob jest trudnym dzieckiem. Od zawsze lubił samotność, spokój i ciszę. To też nie przejął się nawet, kiedy ogłoszono, że na świecie pojawiają się biura adaptacyjne. Chciał za to zrobić coś innego - postawił sobie za swój cel samobójstwo. Coś jednak sprawia, że jego życie wplata się w niebezpieczną zagadkę kryminalną, która odmienia go zupełnie. Ma też coś jeszcze, coś czego nie znosi, czego chciałby się jak najszybciej pozbyć. Ma "Dar" i to przez niego zyskuje nowe imię: "Pan parapsychologiczny".
ostrzeżenia: Przemoc, zoofil - główny antagonista.
znajomość fandomu: niekonieczna, ale jak przy poprzednim fiku, zalecana jest znajomość uniwersum. Które przedstawiono na wykładzie.

tytuł: "Projekt Lazarus [TCB][Violence][Dramat][Crossover][Shipping]"
opis : Pewnego pięknego dnia na Oceanie Spokojnym pojawia się bajkowa, sielska wyspa, znana jako Equestria. Wyspa, otoczona barierą, nieprzepuszczającą ludzi... I ciągle się rozszerzającą. W tym świecie człowiek ma wybór - umrzeć czy przejść ponifikację, pozostawiając za sobą wszystko. Niektórzy jednak mają inne plany...
ostrzeżenia: Przemoc, miejscami krwawe i brutalne sceny.
status: nie skończony.

tytuł: "The Last of Us: Take Earth back[TCB][Sad][Violence][Mature]"
opis [Od Autora]: Apokalipsa nadeszła. Nie było wojny nuklearnej, świat się nie zapadł, komety i meteoryty pozostały z dala od ziemi. Koniec ludzkości wszakże nadszedł, i to z najmniej oczekiwanej strony. Najeźdźcy z innego świata, niosący pomoc niemal doszczętnie wyplenili nasz gatunek. Wśród gruzów znalazł się wszakże śmiałek, który zdołał stawić opór. Niech on sam opowie swoją historię... Drodzy państwo... pozwólcie, że dziś to ja złamię wam serca.
ostrzeżenia: Przemoc, miejscami krwawe i brutalne sceny, nienawiść, seks.

tytuł: "The Last of Us: New Eden[TCB][Shipping][Violence][Life]"
opis [Od Autora]: Oto powracam z kolejnym fikiem, stworzonym przeze mnie w realiach Biur Adaptacyjnych. Na prośbę jednego z asystentów postanowiłem przekopać jeszcze raz pierwotną wersję The Last of Us i przedstawić ja z innej perspektywy. Tym razem pragnę wam przybliżyć inną postać, znaną z poprzedniej części - tak bliską Stevenowi i jednocześnie tak od niego różną. Okazuje się bowiem, że siostra bojownika o wolność/zbrodniarza wojennego (to wedle uznania) również ma do opowiedzenia własną historię. Jej odczucia skłaniają nas do ponownego przemyślenia kwestii ponifikacji i zadania sobie po raz wtóry fundamentalnego pytania - kto jest tym złym? My czy oni?

Podziękowania dla Artiko (Night Shade) za poddanie pomysłu na fik i pre reading, oraz dla Ghatorra (Lazarus) za asystę, pre reading i poddanie wielu pomysłów (na przykład na ostatni deluxe - jeśli uważacie że był złym pomysłem to do tego pana)
ostrzeżenia: Przemoc, brutalne sceny, nienawiść, seks.
Dodatkowe uwagi: ZALECANA ZNAJOMOŚĆ "Take Earth Back". Fanfik przedstawia dalsze życie siostry głównego bohatera, i pokazuję co stało by się ze Stevem - Bohaterem Take Earth Back, gdyby zawahał się w swoim zamiarze morderstwa. Fanfik kompatybilny z poprzednikiem. Oczywiście do sceny pierwszego mordu, tam opisanej.

--- Uwaga, poniższe Fanfiki oddzieliłem od reszty, a to z powodu, że stanowią całą serię opowiadań. Począwszy od fika - "matki"... Aż po kolejne opowiadania, stanowiące dalsze przygody z życia bohaterów pierwowzoru---

tytuł: "Past Sins[Dark][Sad][Slice of Life]"
opis :W ciemną noc, gdy mroczna magia odczuwalna jest na każdym kroku, szalony kult rozpoczyna mistyczny rytuał, mający na celu odrodzenie Nightmare Moon w nowym ciele, całkowicie odseparowanym od Księżniczki Luny. W momencie gdy Celestia przerywa zaklęcie, coś jednak udaje się stworzyć.

Teraz mały alicorn o imieniu Nyx, który mieszka razem z Twilight Sparkle, musi zmierzyć się negatywnymi emocjami i koszmarami przypominającymi o jej przeszłości. Czy maluch okaże się odrodzoną Nightmare Moon, a może pozostanie jedynie doppelgangerem z własną duszą i świadomością? Twilight będzie w stanie uchronić Nyx przed tymi, którzy sądzą, że smocze oczy i czarną sierść mogą stanowić jedynie zagrożenie?

A może jednak Nyx zostanie zmuszona do zaakceptowania złej mocy i grzechów nie należących do niej, przez co stanie się największym złem dotąd znanym w całej Equestrii?

Czym innym możesz zostać, gdy cały świat widzi w tobie jedynie monstrum?
ostrzeżenia: W paru momentach lekka przemoc.
znajomość fandomu: Fanfik "kanoniczny" z 1-szym sezonem My Little Pony. Ale sugeruje zapoznanie się z pierwszymi dwoma odcinkami serialu. To powinno wystarczyć do pełnego zrozumienia, kim jest "Nightmare Moon" i dlaczego tak bano się naszej małej Nyx. Poza tym, osoba bez znajomości fandomu, powinna się w tym połapać..
Dodatkowe uwagi do lektoratu: Jeden z pierwszych nagranych przeze mnie fanfików. Lektorat do rozdziału 16, był wykonany przy użyciu dość słabego sprzętu i z wykorzystaniem zwykłego rejestratora Windows - co oznacza brak ich obróbki i wycinania ewentualnych błędów -, dlatego przepraszam za słabą jakość tych rozdziałów. Potem jest już lepiej. W dziale "downloadu", można pobrać lekko poprawione rozdziały.

tytuł: "First Hours[Sad][Slice of Life]"
opis : Przedstawiony fanfik, jest Prequelem do Past Sins, a w zasadzie jego akcja rozgrywa się na równi z rozdziałem "Odkrycie w Everfree" z Past Sins. Opowiada o pierwszych godzinach życia małej Nyx. Która, zamiast w ciepłym łózku, obudziła się w mrocznym, zimnym i strasznym.... Lesie.
ostrzeżenia: Przytłaczający klimat.
znajomość fandomu: niekonieczna. Wysoce zalecane zapoznanie się z "Past Sins".

tytuł: "Trinkets[Sad][Slice of Life]"
opis : [ wybaczcie jakość, musiałem tłumaczyć z oryginału ] Przedstawiony fanfik, sequelem do Past Sins, pierwszym z serii "w rodzinie". Rany spowodowane w umysłach kucyków przez zakon dzieci nocy, powoli się zabliźniają. Ponyville zostało odbudowane, a Celestia i Luna władają Słońcem i Księżyciem jak dawniej. Wszystko wraca do normy, jak powinno. Ale pewne rzeczy nigdy się nie zmieniają, pozostają wspomnienia. Nyx jest razem z Twilight i wspólnie stawiają czoła nieprzyjemnym wspomnieniom.
ostrzeżenia:

tytuł: "Nightmare or Nyx?[Slice of Life]"
opis : [ wybaczcie jakość, musiałem tłumaczyć z oryginału ] Przedstawiony fanfik, sequelem do Past Sins, drugim z serii "w rodzinie". Spike niemal stracił Twilight przez zakon Dzieci Nightmare, jednak teraz Twilight jest z nim. A Nyx znów jest źrebakiem. Życie wraca do normy. jednak Spike nie potrafi zignorować fakt, że Nyx nie jest taka sama, jaką ją zapamiętał. Jej charakter jest bardziej wybuchowy i kiedy się zezłości, wszystko co Spikie widzi, to wiedzioną złością Nightmare Moon.

I to sprawia, że Spike zastanawia się, czy Nyx naprawdę się nawróciła, czy jest zaledwie o mały krok, od ponownego przyjęcia imienia Nightmare Moon.
ostrzeżenia:

tytuł: "The Winter Bells[Slice of Life]"
opis : [ wybaczcie jakość, musiałem tłumaczyć z oryginału ] Przedstawiony fanfik, sequelem do Past Sins, trzecim z serii "w rodzinie". Święto Wigilii Serc i Podków to czas w którym rodzina i przyjaciele, spędzają czas razem. Świętują harmonię i witają nowy rok. Nyx patrzy w przyszłość, jadąc z Twilight i Spikie'm w pociągu do Canterlotu. By spotkać się z swoją, teraz już powiększoną - O nią samą - rodziną po raz pierwszy, i nie chce niczego więcej niż zrobić dobre wrażenie. Jednak urok świąt nie może ukryć kłopotów, spowodowanych przez wtrącających się dziadków, bezlitosnych reporterów i Paranoicznego Wuja.
ostrzeżenia:
Uwagi dodatkowe: Tutaj muszę wspomnieć, że wydarzenia opisane w tym fanfiku, nie pokrywają się w zupełności z nagranym przeze mnie - podstawowym - Sinsem. Gdyż w momencie ukończenia tego fika, autor przepisał już Oryginał - który nie został przetłumaczony ponownie - by zgadzał się z "kanonem" sezonu drugiego. Więc siłą rzeczy w pierwszym lektoracie z tej serii "Past Sins", nie występuje Wuj Nyx, a także Księżniczka Cadance. Miejcie to na uwadze. I mówiac w prost, do oryginalnego Sinsa, po edycji, dopisano około 100 stron tekstu, więc jeśli ktoś się chcę zapoznać z Oryginałem angielskim, przed przesłuchaniem tego. To zapraszam do Oryginału.

tytuł: "The Road Home[Adventure][Slice of Life]"
opis : [ wybaczcie jakość, musiałem tłumaczyć z oryginału ] W wyniku walki z Tirekiem Twilight Sparkle popada w paranoję by odbudować zniszczoną w walce bibliotekę. Gdyż mimo wszystko, drzewo w której się mieściła, od lat było domem dla niej, a od pewnego czasu jej małej rodziny. Ale jej wszelkie próby zawodzą, a jej przyjaciele muszą brać wszystkie sprawy we własne kopyta. Tymczasem Discord, jako dobry przyjaciel, wrzuca Twilight jak i jej małą rodzinę w niespodziewana przygodę, podczas, gdy reszta jej przyjaciół zabiera się za nowo powstały Kryształowy Pałac w Ponyville.

Wszyscy razem, muszą upewnić się, że Twilight i jej rodzina będą mieli miejsce, które będą mogli nazwać domem, gdy dotrą do końca ich podróży.
ostrzeżenia:
znajomość fandomu: wskazana. Wysoce zalecane zapoznanie się z "Past Sins".

Uch! Kolejne opowiadania, wrzucę już wkrótce :)
Ostatnio zmieniony 12 paź 2016, 19:53 przez Night Shade, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Re: Biblioteka Twilight - Czyli audioteka fanfików

Postautor: Vampircia » 09 paź 2016, 23:56

Przepraszam, że ci się wcinam w temat, ale jest pewien problem. Proszę innych moderatorów, by wyrazili swoje zdanie, bo to trochę precedensowa sytuacja. Czy ten punkt regulaminu powinien zostać tu zastosowany?
1. Umieszczać swoje prace mogą tylko użytkownicy, którzy mają na koncie przynajmniej 3 posty (z wyłączeniem działu Hydepark, Przywitaj się i Kibelka, w których posty nie są naliczane).

Zależy jak potraktujemy pojęcie "swoje prace". Ja generalnie nie chcę wyjść na niesprawiedliwą, dlatego proszę o konsultację.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 10 paź 2016, 07:57

Ja bym to wrzuciła do Hydeparku i problem by znikł. Z założenia w działach z fanfiction i opowiadaniami wrzucamy własną twórczość. Fanarty też są w Hydeparku, nie?
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 10 paź 2016, 19:51

Też jestem za przerzuceniem tematu do Hydeparku. Na chwilę obecną rozwiąże to problem i da czas na dyskusję, jak traktować audiofiki.
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 10 paź 2016, 20:01

Temat przeniesiony.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Night Shade
amator

Postautor: Night Shade » 11 paź 2016, 18:21

Ok, a wiec jutro zabiorę się za wrzucanie kolejnych opowiadań, znaczy, nagrań :)

ULAS J1120+0641
amator

Postautor: ULAS J1120+0641 » 26 sty 2017, 22:16

Inicjatywa dla fanów MLP jest dosyć interesująca. Ja sam zamierzałem napisać utwór (utwory) nawiązujące do powyższego fandomu, ale to umie kwestia raczej na razie odroczona w czasie w zależności od moich możliwości. Nawet gdzieś mam jeden rysunek nawiązujący do planowanego być może kiedyś przedsięwzięcia.

Wróć do „Hydepark”