Muzyka, której słuchamy

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Muzyka, której słuchamy

Postautor: Vampircia » 09 maja 2010, 19:36

Tak, żeby poznać się lepiej, czego najbardziej lubicie słuchać? Ja przede wszystkim industrial i electro, ostatnio zasłuchuję się w Grendelu, ale moje ulubione zespoły to Laibach, Blutengel, De-Vision, E-Nomine, Closterkeller i w sumie dużo innych, ale to nie znaczy, że gardzę innymi rodzajami muzyki. Właściwie to lubię słuchać bardzo różnych rzeczy. Od muzyki klasycznej, po rock i metal, na techno kończąc. Popy, hip-hopy i dance też mogę słuchać jeśli są dobre. Najbardziej nie lubię muzyki latynoskiej, poezji śpiewanej i jazzu, sama nie wiem dlaczego.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 09 maja 2010, 21:11

Nie lubisz poezji śpiewanej? Dlaczego? Moje serce wyje z bólu!

Hmm... Słucham głównie rocka, poezji śpiewanej oraz różnych soundtracków. Czasem wpada mi w ucho coś innego, właściwie w każdym gatunku muzyki można znaleźć fajny kawałek.

Kilka ulubionych zespołów/wykonawców: Kult, Hey, Kaczmarski, Metallica, Rammstein, Apocalyptica, Tenacious D. Jeśli chodzi o kompozytorów, to Mozart oraz Hans Zimmer.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 09 maja 2010, 21:30

Może dlatego, że ja ogólnie nie lubię poezji :-P A muzyka filmowa też mi jak najbardziej podchodzi.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 09 maja 2010, 21:33

Jeszcze trzy lata temu też myślałam, że nie lubię poezji, a teraz mam świra na jej punkcie :P Ale w sumie dziwne, że tak mówisz, bo Closterkeller ma w swoich tekstach elementy typowo poetyckie. Między innymi dlatego lubię ten zespół.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Galena
amator
Kontaktowanie:

Postautor: Galena » 26 cze 2010, 14:43

Różnie, mam straszne przeskoki i po trzech miesiącach słuchania HappySadu następują trzy słuchania Iron Maiden. Bez przerwy, na zapętlonym odtwarzaniu.
Rodzina chciała mi zrobić krzywdę, kiedy przechodziłam przez fazę "Sweeney Todd!".

Aktualnie maltretuję dyskografię Emilie Autumn, nadal nie mogąc się nadziwić, ile różnych rzeczy można zrobić ze swoim głosem.

Oprócz tego - SOAD, Metallica, zdarza mi się zahaczyć o Boba Dylana lub Franka Sinatrę. I trochę innych dziwnych rzeczy zaproponowanych przez Jango.

Daawno temu słuchałam j-rocka, ale aktualnie zupełnie mnie nie ciągnie w tym kierunku, najwyżej przesłucham po raz kolejny znane sobie utwory.
craiis.org.pl , bo nie tylko fanfikiem człowiek żyje.

The world is full of tragedies
So how can it be wrong?
Singing death death death death
Devil devil evil evil songs

drakon

Postautor: drakon » 29 lis 2010, 13:48

Słucham bardzo różnej muzyki w zaleznosci od nastroju ,od poezji śpiewanej , przez pop do metalu .
Jedyną "muzyką" , która nie leci w moich głośnikach to Disco Polo .

Awatar użytkownika
dragon8
uczeń
Kontaktowanie:

Postautor: dragon8 » 08 gru 2010, 10:02

Słucham różnej muzyki szczególności rocka xD i elektroniki. Uwielbiam rock,pop,hip hop, funk, electro, blues, jazz,j-rock, j-pop i itd. Ale i tak kończy się na tym, że słucham industrialowego metalu *_* w wykonaniu Rammsteina i oompha! xD Ale nie pogardzę np.japońskimi wykonawcami pop xD hihi uwielbiam seiyuu Sugita Tomokazu. Lubię jeszcze takie zespoły :Metallice,System of a down, Manson xD,Monroe,Prince,Sido,Eminem,50 cent,Apocaliptica i wiele innych xD A tu macie mój profil na lascie xD
http://www.lastfm.pl/user/bluedragon8
Jeśli chodzi o mnie to mogę słuchać poezji śpiewanej jak mam a i mam na niego na strój^^ bo jak słyszałam chyba Kaczmarskiego to mi się podobał^^
Hah Miryoku-chan fajnie, że lubisz Tenacious D. xD

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 08 gru 2010, 15:44

Słucham różnej muzyki szczególności rocka xD i elektroniki.

A słuchasz Laibacha? Tak pomyślałam, że spytam, bo akurat dzisiaj idę na koncert i odczuwam potrzebę podzielenia się tym.

Awatar użytkownika
dragon8
uczeń
Kontaktowanie:

Postautor: dragon8 » 08 gru 2010, 19:04

Heh niestety Laibacha nie miałam okazji słuchać^^ Ale obiecuję, że posłucham ich xD

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 08 gru 2010, 22:32

Koncert uważam za bardzo udany, ale nie jestem w stanie pojąć jak mogli nie zagrać Slovanii.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 11 gru 2010, 12:44

Laibach, Laibach *zastanawia się, gdzie już tę nazwę hien widział. Aż natrafia u siebie na dysku.* Ach. No tak, nieprzesłuchane od lat. Ale dziękujem za przypomnienie. A przecie my tak chętnie słuchamy wszystkiego, co słoweńskie. Bo Laibach jest słoweński, ni?

Fińskie też lubimy. Niemieckie też. Ruskie też. Ale jaki konkretnie rodzaj, to ciężko powiedzieć. Musicale lubimy, jak coś brzmi nam rockowo - też lubimy. Etniczne zaśpiewy, tradycyjne instrumenty też lubimy. Hippisowskie zabawy muzyczne też lubimy, nie pogardzamy punkiem, jeśli tylko nie polega na wychrypywaniu ideologicznych haseł, ale ma melodię i nie polega na powtarzaniu w każdej piosnce "na barykady przeciw kapitalistom".
Generalnie jednak nie mamy wielu wymogów, byle się nam spodobało. A spodobać może wszystko. Mimo początkowej nienawiści, nawet klasyka (Sibelius brzmi dobrze, ale Chopin na stos), poezja śpiewana jest jak najbardziej w porządku, odkąd zakochaliśmy się w pieśniach Władimira Wysockiego.
Chętnie poznajemy mało znane zespoły i wykonawców.

Czasem zdarza nam się słuchać też wyjątkowo beznadziejnych rzeczy, jak The Kroisos. Ale dawnym skoczkom narciarskim wybaczymy, iż tworzą beznadziejny pop-(pseudo)rock, śpiewają po angielsku, angielskiego prawie nie znając (na pewno nie w mowie, może w piśmie lepiej), a także że ich teksty mają beznadziejną treść.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

black death

Postautor: black death » 11 sie 2012, 13:11

To zacznę tu, w muzyce jestem w miarę obyty, przynajmniej rockowo- metalowej.
Jak pisałem w dziale "przywitaj się" słucham głownie metalu. Widzę dużo tu fantasy.
Jest taki gatunek w muzyce metalowej fantasy/epic metal, wrzucę pare linków z you tuba może komuś się spodoba i dzięki nim pozna kawał dobrej metalowej muzy powiązanej z tematem fantasy:

Manowar- Gates Of Valhalla
http://www.youtube.com/watch?v=E-5rCnEN0AA

Manilla Road- Necropolis
http://www.youtube.com/watch?v=N3CLdk31W6k

Blind Guardian- Mirror, Mirror
http://www.youtube.com/watch?v=1AfNOKQdY-U

Primal Fear- Angel In Black
http://www.youtube.com/watch?v=tQFtKjTD2tA

Miłego słuchania:-)

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 11 sie 2012, 19:14

black death pisze:Primal Fear- Angel In Black

To znałam :-)

Zwierz Hienisty pisze:Ale jaki konkretnie rodzaj, to ciężko powiedzieć. Musicale lubimy, jak coś brzmi nam rockowo - też lubimy. Etniczne zaśpiewy, tradycyjne instrumenty też lubimy. Hippisowskie zabawy muzyczne też lubimy, nie pogardzamy punkiem, jeśli tylko nie polega na wychrypywaniu ideologicznych haseł, ale ma melodię i nie polega na powtarzaniu w każdej piosnce "na barykady przeciw kapitalistom".
Generalnie jednak nie mamy wielu wymogów, byle się nam spodobało. A spodobać może wszystko.

To tak jak mi. Może spodobać się dosłownie wszystko. Ostatnio (o zgrozo!) wzięło mnie na country i jazz.
Vampircia pisze:moje ulubione zespoły to Laibach, Blutengel, De-Vision, E-Nomine, Closterkeller i w sumie dużo innych, ale to nie znaczy, że gardzę innymi rodzajami muzyki.

Closterkeller znam i lubię, przecież jeden z ich utworów nosi tytuł "Nocarz" (chociaż "Renegat" byłby sto razy lepszy ;-) ).
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

black death

Postautor: black death » 11 sie 2012, 21:23

Ja też słucham różności Hermi, luknij na to:
Kraftwerk- Autobahn
http://www.youtube.com/watch?v=w_wFiP_HE1s

Coś z zupełnie innej bajki, klasyka elektroniki, właśnie sobie leci jak pisze tą odpowiedź :-)

Awatar użytkownika
Caprika
amator

Postautor: Caprika » 12 sie 2012, 11:31

Moje ulubione zespoły :)

Metallica
http://www.youtube.com/watch?v=gnQfgDP2byE

Skillet
http://www.youtube.com/watch?v=uGcsIdGOuZY

Egypt Central
http://www.youtube.com/watch?v=YKuOv-eju6o

Jest tego jeszcze wiele, ale te rządzą :P