Kącik filmowy

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Re: Kącik filmowy

Postautor: Skorpion » 26 gru 2015, 15:37

Ten piąty ma nawet średnie recenzje.

Jest jeszcze syfny plagiat Bone Alone.
Obrazek
Wyobraź sbie, że w tym miejscu jest najfajniejsza sygnaturka świata. Ok, wyobraziłeś sobie? Super. A teraz powiedz, kto ma najfajniejszą sygnaturkę świata.

Awatar użytkownika
Komatsu117
pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Komatsu117 » 29 gru 2015, 11:32

Już po świętach, ale trudno :D
Wiecie, że to puszczanie Kevina nie jest nawet polskim pomysłem? Polsat skopiował to z jakiejś amerykańskiej stacji, która robi dokładnie to samo.
Nie zauważyłam tu rozmowy na temat nowych Gwiezdnych Wojen. Nikt nie oglądał, czy uważacie, że aż tak słabe, że nie warto o tym gadać.
Według mnie film fajny do oglądnięcia ale nic nie wnosi. To by było dobre, jako początek do jakiejś innej fabuły. te 2h sprasować do 40 min a potem jechać właściwą fabułą, tak jak było w poprzednich częściach. To się kończy tak, że z pewnością zrobią sequel. Jeszcze ta część jest już największym sukcesem kasowym od kilkunastu lat.
Ale z pewnością efekty oglądało się zajebiście. Walki, te sprawy.
Ale powiem jedno, jak dla mnie antagonista jest... cienki? Taki Snape z mieczem świetlnym :D
No i zabili mi ulubioną postać TT_TT . Jak zawsze. ZAWSZE! :D

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 29 gru 2015, 12:03

Z tego co mi wiadomo, to na razie tylko Meg widziała nowe SW. Ja może zobaczę w przyszłym tygodniu, ale mimo to, że zawsze byłam fanką SW, to jakoś to całe gwiezdnowojnowe szaleństwo nie robi na mnie wrażenia. Na reszcie forum najwyraźniej też nie.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 29 gru 2015, 14:30

Nie zauważyłam tu rozmowy na temat nowych Gwiezdnych Wojen. Nikt nie oglądał, czy uważacie, że aż tak słabe, że nie warto o tym gadać.
Ano, bo w sumie ja nabijam w tym temacie (reszta odpisuje mi przez grzeczność ;P), a mnie akurat GW obchodzą tyle co zeszłoroczny śnieg.

obejrzałem film tylko dla dorosłych i pierwszy raz identyfikowałem się w 100% z główną postacią, że aż sam się dziwię O_o
Zastanawiam się czy dodać go do ulubionych.
Wyobraź sbie, że w tym miejscu jest najfajniejsza sygnaturka świata. Ok, wyobraziłeś sobie? Super. A teraz powiedz, kto ma najfajniejszą sygnaturkę świata.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 29 gru 2015, 14:32

Że ci rodzice pozwolili oglądać film dla dorosłych... Miałeś chociaż koszmary?
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 29 gru 2015, 14:36

Czasem mam ochotę cię udusić, ale wiedz, że i tak cię kocham :*
Nie, nie miałem. Taki tytuł był 'tylko dla dorosłych'. Ogólnie film był o początkującej pisarce, która myślała, że jak była och-ach w szkole to jest mega utalentowana i wyda swoje wiersze, a tu zonk - kariery pisarskiej nie ma, a do roboty jakiejś trzeba, np. w branży dla dorosłych.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 29 gru 2015, 14:41

To pisz z dużych liter i w cudzysłowach tytuły filmów.

Ale brzmi ciekawie.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 29 gru 2015, 14:46

Ale wtedy nie brzmiałoby dwuznacznie ;( I żeby nie było znowu dwuznacznie ta branża to nie prostytucja, ale sex shop. Evan Peters był jego managerem XD Sam film nie miał porywającej akcji, ale oglądając nie mogłem pozbyć się wrażenia, że przez pewien okres czasu zachowywałem się podobnie do tej dziewczyny.
Oglądałem też horror Howl (2015) - pomijając fakt, że efekty nie powalały to był całkiem niepokojący. Brytyjczycy potrafią tworzyć "surowe" horrory.

Zmieniając temat. Najlepszy film jaki w tym roku oglądaliście to...

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 07 sty 2016, 12:11

Nie chce mi się silić na profesjonalną reckę, więc moje odczucia na temat "Przebudzenia mocy" przedstawię tutaj. Poszłam do kina bez jakiegoś szczególnego nastawiania się na cokolwiek. Słyszałam dobre opinie, słyszałam złe, spoilerów sobie nie robiłam, więc można powiedzieć, że oglądałam film z czystym umysłem Obrazek Przyznam szczerze, trochę się zawiodłam, choć wiedziałam, że film to w dużej mierze remake "Nowej nadziei". Podobał mi się początek i koniec, środek był trochę nudnawy. Co nie znaczy, że uważam to za zły film, wykonanie było na wysokim poziomie, ale jako kontynuacja to do mnie nie przemawia. Film bez wątpienia trafi do młodej publiczności, która nigdy wcześniej "Gwiezdnych wojen" nie widziała i mogłoby się wydawać, że taki właśnie był zamysł twórców, ale z drugiej strony cała masa smaczków i nawiązań do starej trylogii bez wątpienia jest fanservicem i ukłonem w stronę starych fanów. Niestety na mnie to nie działa. Tak samo nie działały na mnie częste gagi w filmie, które śmieszyły większość publiczności, ale mnie, o dziwo, nie Obrazek W sumie nie mam żalu do twórców, że postanowili pójść w tym kierunku. Może właśnie czegoś takiego fani potrzebują. Ja jednak wolałabym zobaczyć coś nowego, a tutaj, niestety, ilość powielonych schematów mnie przytłoczyła tak, że film był dla mnie mega przewidywalny. Jeśli chodzi o nowe postacie, to w sumie były w porządku, choć wielkim rozczarowaniem okazał się synalek Lei i Hana (i nie, nie był to dla mnie wieli reveal, ani specjalne zaskoczenie że zły jest ich synem). Na początku myślałam, że zostanie moją ulubioną postacią, bo mam słabość do takich mrocznych, tajemniczych gości. Fakt, że jest synalkiem znanej nam pary tym bardziej dodawał tej postaci uroku, ale niestety okazał się zwykłym emo. A aktor tak brzydki, że już wolałam jak nosił maskę. Za to plus za fakt, że wreszcie dziewczyna jest główną bohaterką. Oczywiście można się spierać, czy to rzeczywiście główna postać, ale myślę, że tak, bo to w końcu żeński odpowiednik Luke'a Skywalkera. Kolejny plus za zbuntowanego szturmowca, co było chyba jedynym odejściem od schematu w całym filmie. Podobał mi się też fakt, że mieliśmy trochę zdjęć w plenerze, a nie tylko efekty komputerowe. Subiektywnie rzecz biorą film podobał mi się najmniej z wszystkich GW do tej pory, ale nie było aż tak źle, żeby zniechęcić mnie do dalszego śledzenia serii. W zasadzie końcówka dała mi wielką nadzieję na dalsze części, bo Luke to moja ulubiona postać w całej sadze i chcę go więcej. Poza tym w przypadku obu poprzednich trylogii miałam tak, że każdy następny film podobał mi się coraz bardziej, więc może i tutaj tak będzie. Słyszałam też coś, że mogą powstać spinoffy i to w sumie brzmi dla mnie bardziej zachęcająco, bo może zobaczylibyśmy wreszcie coś nowego. No i mam nadzieję, że doczekam się kiedyś w historii filmów GW, że głównym złym będzie kobieta.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 19 kwie 2016, 18:48

Obejrzałem animację Dom z 2015. W skrócie miła, kolorowa, prosta, ale zdecydowanie dla młodszych odbiorców (oczywiście starsi też mogą obejrzeć, aczkolwiek nie mogą od niej wiele wymagać, aby potem nie czuć się rozczarowanymi). Oprawiona muzykę w J.Lopez i Rihanny i to mi trochę przeszkadzało, bo o ile piosenka J.Lo w jej niewiarygodnej sukni wypadła świetnie w teledysku tak w filmie muzyka była dużym minusem - głośno, trochę dyskotekowo - coś na kształt Rio, ale tam jako tako było to uzasadnione.

edit;
Obejrzałem ostatnio kilka filmów.

Cienki Bolek (Get Hard)
Komedia z Willem Ferrellem i Kevinem Hartem. Ogólnie zachęciły mnie pozytywne opinie na temat filmu i jednak trochę się przeliczyłem. Nie był zły, było parę śmiesznych momentów, ale spodziewałem się czegoś na miarę filmów z Melissą McCarthy. Bardziej już podobało mi się Prawdziwa jazda. Noale film można obejrzeć.

Gęsia skórka
Udane kino familijne. Jak ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej to zapraszam na mój blog. Tam opinia o filmie.

Na obejrzenie czeka jeszcze Broken Flowers. Płytę dvd wygrzebałem z koszyka z filmami w supermarkecie. Cena niska, a przy tym wiele ważnych nazwisk i głupio byłoby nie skorzystać.

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 03 kwie 2018, 16:10

Trafiła się okazja i obejrzałam w końcu Star Trek: W nieznane. O ile pierwsze dwa filmy naprawdę mi się podobały i żałowałam, że nie miałam okazji widzieć ich w kinie, tak w przypadku tego się cieszę. I jeszcze z tego, że nie wywaliłam kasy na wydanie dvd (jak trafię na przecenie, to kupię do kompletu, ale tylko wtedy). Wizualnie film fajny, ale fabularnie "bida z nydzom". Gdyby wywalić wszystkie efektowne zapchajdziury, to fabułę dało by się zmieścić w przeciętnym odcinku serialu. I chyba tak byłoby lepiej, bo przynajmniej na dłużej zapadałaby w pamięć, jak na przykład niektóre odcinki Następnego Pokolenia.
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 03 kwie 2018, 17:19

A który to? Ze starych, czy z nowych?

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 03 kwie 2018, 17:40

To trzeci rebootowy.

To, co mówisz, jest ciekawe, Preity. Większość ludzi uważa, że Star Trek: W Ciemność było okropne, a W Nieznane wszystko naprawiło.

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 03 kwie 2018, 18:07

"W ciemność" miało swoje wady i chyba najbardziej mu się oberwało za bycie remakiem "Gniewu Khana", który wielu fanów uważa za najlepszy film z tych starych. Ale jak się zapomni o pierwowzorze i szumie związany m z postacią Khana, to był naprawdę niezły film z jakąś fabułą, gdzie nie tylko wszystko wybucha. Dla mnie "W nieznane" nic nie naprawiło, bo nie miało czego naprawiać i już o tym filmie zapomniałam. I nawet magia niebieskich oczu kapitan Kirka nie pomogła (uwielbiam Chrisa Pine).

A teraz oglądam sobie Happy New Year (dogrzebałam się Bollywood na Netflixie) i stwierdzam, że Fara Khan wie jak zrobić film z porządnym fanserwisem :mrgreen:
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 03 kwie 2018, 18:15

A właśnie, Preity, oglądałaś "The Indian Detective"?

Wróć do „Hydepark”