Seriale

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Seriale

Postautor: Vampircia » 21 wrz 2010, 21:21

Bo tu wygodniej niż na shoutboxie. Uwielbiam seriale BBC, ale o tym wiedzą wszyscy, którzy mnie znają. Najbardziej to oczywiście "Doctor Who", "Torchwood" i "Life on Mars". Zaczęłam oglądać "Ashes to Ashes", ale mnie nie wciągnęło. Z amerykańskich to jestem na etapie "Stargate Universe". House'a lubię, ale średnio mi się chce oglądać 7 sezon, który podobno ma być. A w najbliższym czasie zamierzam obczaić "Merlina". Macie coś do dorzucenia:]?
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 21 wrz 2010, 21:29

No to będzie tak (na razie bez refleksji):
- z seriali BBC - "Przygody Merlina" (to jasne), "Moja rodzinka", "Czarna żmija"
- seriale Hallmarku - "Detektyw Foyle", "Dzień za dniem", "Agatha Christie's Poirot", "Agatha Christie's Miss Marple"
- "Hoży doktorzy" (Scrubs)
- "Przyjaciele"
- "Przystanek Alaska"
Fajnie, Vampi, że chcesz objerzeć Merlina. Myślę, że druga seria i Mertur przypadną ci do gustu.

Animowane też się liczą?
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2010, 16:04 przez RedHatMeg, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 21 wrz 2010, 21:33

Pewnie, animowane mogą być. I jak się cieszę, że jest tu jakiś fan "Przystanku Alaska". Nie wymieniłam tego, bo oglądałam to już dawno, ale zawsze chętnie do tego wracam. A żeby nie było, że rodaków nie wspieram, z polskich uwielbiam "Zmienników" i "Ranczo".

Tak z czystej ciekawości, wspominałaś coś, że widziałaś 2 odcinki DW. A z którym Doktorem?

Awatar użytkownika
An-Nah
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: An-Nah » 21 wrz 2010, 21:36

Ja obecnie seriale tak piąte przez dziesiąte i mało który obejrzałam do końca XD To znaczy, mam słabość do "Star Treka", ale nie obejrzałam w całości żadnej serii. Za to w całości widziałam "Babylon 5" (kocham!), "Farscape" (takoż) i "Battlestar Galaktica" (arcydzieło gatunku). "Doktora Who" lubię, choć nie chciało mi się obejrzeć końcówki najnowszej serii, co o czymś musi świadczyć. "Torchwood" jak dla mnie jest cienkie jak dupa węża, żal straszny, zmarnowany pomysł. Rok temu w wakacje oglądałam "Supernatural", ale też nie dotrwałam do końca :P Podobnie nie dałam rady obejrzeć całego "Lost", choć początkowo miałam na tę serię wielką zajawkę. Obecnie na tapecie - "House". Ale czy pociągnę do końca - wątpię. Widziałam też pilot "Sherlocka" z BBC, to pewnie obejrzę całe, bo ma tylko trzy odcinki, a ja mam słabość do Holmesa.
Aaaa, jeszcze w całości obejrzałam "Rzym". Bo starożytny Rzym to moja miłość historyczna jest.

Poza tym, moja matka i brat namiętnie oglądają Brytyjskie seriale kryminalne, a ja czasem z nimi, więc wyrywkowo oglądam "Morderstwa w Midsummer", "Taggarta", "Jonathana Creeka", "Murdocha"... i "Monka", który akurat brytyjski nie jest XD
No Savior Vivre guidances explained how you should behave when you are kind of stuck with an evil alien leader whom you tried to assassinate

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 21 wrz 2010, 21:47

No to czas na mnie:
- Doktor Who
- Torchwood
- Merlin
- Life on Mars
- Scrubs

Kiedyś oglądnęłam też wszystkie serie Seksu w Wielkim Mieście. I uwielbiam Buffy (wiem, że ten seria jest głupi, ale co tam XD ), choć nie oglądałam ostatnich serii, zaczęło się w nich robić dziwnie. Swego czasu oglądałam też pierwszą serię The Tudors, muszę do tego wrócić. Podobnie jest z Rzymem.

A jeśli chodzi o rodzime produkcje, to serial Alternatywy 4 rządzi :)

Mam plan oglądnąć wszystkie serie Jak poznałem waszą matkę. Na razie widziałam tylko wybiórczo niektóre odcinki na Comedy Central. Tak samo jak Wszyscy nienawidzą Chrisa. Lubię seriale komediowe :D

Edit: Zapomniałam napisać o Monku, też go kiedyś maniakalnie oglądałam i może kiedyś do niego wrócę :P
I jeszcze mi się przypomniał taki serial, którzy lubiłam o dwóch chirurgach plastycznych. Bez skazy się chyba nazywał...
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2010, 21:49 przez Miryoku, łącznie zmieniany 1 raz.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 21 wrz 2010, 21:48

Vampircia pisze:Tak z czystej ciekawości, wspominałaś coś, że widziałaś 2 odcinki DW. A z którym Doktorem?

To były te nowsze. W jednym Doktorem był taki wysuszony facet z taką tlenioną blondyną i oni spotkali Dickensa. W drugiej był ten, który pojawia się we wszystkich zamieszczanych przez ciebie fanvidach (i muszę przyznać, ze jest bardzo przystojny).
Vampircia pisze:I jak się cieszę, że jest tu jakiś fan "Przystanku Alaska".

Muszę przyznać, ze jest to jeden z tych seriali, których nie lubiłam jako mała dziewczynka, ale po latach zaczęłam je oglądać i doszłam do wniosku, że są zajebiste.
Vampircia pisze:Pewnie, animowane mogą być.

Powstrzymam się od wszelkich anime i oprę na nie-japońskich tworach.
- "Nowe Przygody Lucky Luke'a" (bardzo podobał mi sie odcinek "Liki Liki")
- "Simpsonowie"
- "Włatcy Móch" (moim zdaniem to przełom w polskiej animacji; do tej pory były same milusie kreskówki, w dodatku prawie nieme)
- ostatnio zaczęłam się interesować "Amerykańskim tatą"
- "Papirus" (witamy w cudownym świecie egipskich mitów)
- "Family Guy"
- "South Park"
I to chyba tyle. Na razie.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 21 wrz 2010, 21:58

Czyli widziałaś jeden odcinek z 9 Doktorem i jeden z 10. Ten z Dickensem mi się nawet podobał.
RedHatMeg pisze:i muszę przyznać, ze jest bardzo przystojny

XD

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 22 wrz 2010, 06:50

Murdocha też lubię (Craptree jest taki słodki).

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 22 wrz 2010, 17:29

Tak na marginesie, zauważyliście, że Amerykanie muszą mieć własną wersję wszystkiego? Zrobili własną wersję "Red Dwarfa", "Life on Mars", "Queer as Folk" i zapewne wielu innych serii. Tak jakby BBC English był dla nich zbyt trudny do zrozumienia. Bogu dzięki, że nie ma amerykańskiej wersji DW (chociaż ten film pełnometrażowy...).

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 22 wrz 2010, 17:43

Znaczy, wiem, że robią własne wersje francuskich filmów, ale o tym, że mają własnego "Czerwonego Karła" nie słyszałam. Natomiast, jak większość krajó, zrobili swoja Brzydulę, i chyba nawet byli pierwsi.

No i nie zapomnijmy, ze my również "polonizujemy" ostatnio różne amerykańskie (i nie tylko) produkcje - "Hela w opałach" to "Grace w opałach", "Niania" to "Pomoc domowa"; "Brzydula", "Kasia i Tomek" (podobno z oryginału francuskiego), a "Majka" to z jakiejś telenoweli meksykańskiej.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 22 wrz 2010, 18:05

Tylko, że Amerykanie mówią w tym samym języku co Brytyjczycy, więc mi się to takie głupie wydaje.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 22 wrz 2010, 18:06

Moze chodzi o realia?

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 22 wrz 2010, 22:13

A macie coś takiego, że oglądacie serial dla aktora?

Awatar użytkownika
Lady Makbeth
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Lady Makbeth » 24 wrz 2010, 19:51

Ja zwykle oglądam serial dla aktora :mrgreen: Dopiero potem widzę fabułę i całą resztę. No i najczęściej jest to aktor pierwszoplanowy, główna postać, wokół której kręci się fabuła.
Zresztą, często jest tak, że postać pierwszoplanowa jest tak charakterystyczna i świetnie zbudowana, iż to praktycznie ona ciągnie cały serial.

Teraz na przykład wplatałam się w "Sherlocka". Generalnie serial jest ładnie zrobiony, przeniesienie historii Holmesa we współczesne realia była genialnym pomysłem, jednak nikt nie ma wątpliwości, że to własnie aktor grający Sherlocka jest prawdziwym mistrzostwem. Facet jest genialny, pociągnął postać tak, iż to, co można nazwać 'ekscentrycznym zachowaniem', w jego wykonaniu urasta do rangi psychozy :lol:
Plus John. Ten serial jest podwójnie wspaniały własnie również dzięki Watsonowi, bo Martin Freeman wykonał świetną robotę, grając najlepszego przyjaciela Holmesa. Między tymi dwoma wyczuwa się wręcz ogromna chemię, a i sami scenarzyści nie szczędzą nam slashowych hintów, których, szczególnie w pierwszym epie jest prawdziwa masa.

I wyszło na to, że zrobiłam serialowi darmową reklamę :mrgreen:
"What's wrong about wanting a man to hold another man's beads?"

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 24 wrz 2010, 19:59

Słyszałam, że aktor z Sherlocka miał grać 11 Doktora, ale się nie zgodził. Tylko nie pamiętam który dokładnie.

Wróć do „Hydepark”