Seriale

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Lady Makbeth
debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Lady Makbeth » 24 wrz 2010, 20:22

No to własnie miał być Benedict Cumberbatch, aktor, który grał Sherlocka Holmesa. Też gdzieś o tym czytałam. W sumie, to całkiem ciekawie by w tej roli wyglądał, wnioskując, jak bardzo przekonująco zagrał Holmesa ;-)
"What's wrong about wanting a man to hold another man's beads?"

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 24 wrz 2010, 21:08

Hej, a czy wy też, jak trochę poznacie serial, wyszukujecie różne fanarty, fanfiki i fanvid? A na YT sprawdzacie,c zy ktoś już zrobił z tym serialem cos do South Parku, Avenue Q, Disneya itp.?

A na marginesie - coś dla fanów Merlina (klipy) i Scrubsów (audio): http://www.youtube.com/watch?v=cwkEBisLDak (widziałam to już wcześniej, ale wtedy jeszcze nie skojarzyłam z czego jest ta piosenka; teraz wszystko nabiera nowego sensu).
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 24 wrz 2010, 21:21

Ja zawsze szukam takich rzeczy, jeśli serial mnie zainteresuje. I zauważyłam, że mangowcy dominują w dziedzinie fanartów. Na tym forum jest nawet temat o fanartach, ale nikt nie chce wrzucać obrazków.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 24 wrz 2010, 21:32

Może po prostu większość z nas nie umie rysować?

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 24 wrz 2010, 21:34

Ale to jest temat, w którym wrzucamy rzeczy znalezione w necie.

Awatar użytkownika
An-Nah
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: An-Nah » 25 wrz 2010, 08:19

Kiepski ze mnie fan, bo ani nie oglądam seriali dla aktorów (Przynajmniej nie w znaczeniu "o, ten facet mi się podobał, będę serial oglądać" - co innego docenienie gry aktorskiej jako części serialu...) ani nie obchodzą mnie zazwyczaj fanarty, fanfiki i inne (jeśli przypadkiem trafię na coś fajnego, jest super, ale nie szukam celowo... zresztą, kiedy próbuję sobie wyobrazić, jak fani mogliby skrzywdzić pairingami B5 albo BSG, zaczyna mną trzepać...).
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2010, 11:18 przez An-Nah, łącznie zmieniany 1 raz.
No Savior Vivre guidances explained how you should behave when you are kind of stuck with an evil alien leader whom you tried to assassinate

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 25 wrz 2010, 10:50

An-Nah pisze:fanficki

An, no po tobie takiego błędu się nie spodziewałam.

Awatar użytkownika
Galena
amator
Kontaktowanie:

Postautor: Galena » 04 paź 2010, 17:39

Hm...
Ann powiada, że Babylon 5 jest zacne? To się zainteresuję, Chińczycy pewnie mają to gdzieś na serwerze.
Osobiście przebrnęłam przez całego Stargate z przyległościami (16 sezonów + kinówki), czekam aż drugi sezon SG:U rozrośnie się na tyle, żeby można było obejrzeć ciągiem.

Zdarzyło mi się tknąć Farscape i spodobało mi się bardzo, chociaż miałam drobne problemy z dorwaniem wszystkich odcinków 1 sezonu online, więc tymczasowo dałam sobie spokój.

Zamiast tego wpadłam w Andromedę. I pomimo absolutnego kiczu, kiepskich kostiumów oraz takich tam innych - ogląda się to świetnie ze względu na poczucie humoru, tekst i niektóre rozwiązania fabularne. Coś w tym jest, pomimo tego, że na pierwszy rzut oka wygląda to jak przygody Herkulesa w kosmosie... :mrgreen:

Liznęło mi się też dwa i pół sezonu Dextera - tutaj również kupił mnie humor, szczególnie komentarze w narracji.

(Przeważnie jednak siedzę w kreskówkach, więc mam spore zaległości serialowe ^^' )
craiis.org.pl , bo nie tylko fanfikiem człowiek żyje.

The world is full of tragedies
So how can it be wrong?
Singing death death death death
Devil devil evil evil songs

Awatar użytkownika
Szaliczek
debiutant

Postautor: Szaliczek » 12 paź 2010, 16:27

Swojego czasu miałem jazdę na Zagubionych, ale po długim czasie oczekiwania na nowe części zrezygnowałem na rzecz....Scrubs. W Polsce emitowani są od poniedziałku do piątku o 19:30 na Comedy Central. Serial opowiada losy młodego chłopaka, Johna Doriana. Zaczyna jako stażysta w szpitalu publicznym Sacred Heart. Wraz z najlepszym przyjacielem Turk'iem zaczynają pracować jako lekarz i chirurg. Są również inne postacie pierwszoplanowe - sadystyczny psychicznie, wredny i egoistyczny ordynator Dr. Kelso, Cieć którego imienia nie poznajemy, Dr. Cox czy Elliot, słodka blondynka w której zakochuje się J.D

Scrubs jest bardzo zabawne, wzruszające, dowodzi że można zrobić świetną produkcję taśmową łącząc komedię i tragedię razem :)
Aaaa tam....
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 12 paź 2010, 19:55

Kolejny Scrubsomaniak! Super! A widziałeś już dziewiątą serię? Nie ma jej jeszcze w Comedy Central, ale tutaj masz stronę, na której jest z polskimi napisami:
http://www.scrubs.org.pl/

(Nie śmeim cię prosić o to,a byś luknął na moje character meme do tego, ale zaznaczam, że jest i że zastanawiam się nad jednym fikiem fabularnym do tego fandomu).

Awatar użytkownika
Szaliczek
debiutant

Postautor: Szaliczek » 12 paź 2010, 19:58

Dziewiąta seria to Med School jak mniemam, tak ? W ósmej J.D opuszcza na zawszę Szpital Świętego Pierdu, na końcu ostatniego odcinka pojawia się Bill Lawrence.. ? Jeśli wszystko co mówię jest prawdą, to dziewiątą serię swobodnie zaliczyłem w ciągu wakacji ;]

Co do mema - pokaż mi go xd

P.S 9 seria BYŁA na CC trzy albo cztery razy. Jutro powinna się zacząć ponownie.
Aaaa tam....

Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 13 paź 2010, 16:48

Szaliczek pisze:Dziewiąta seria to Med School jak mniemam, tak ? W ósmej J.D opuszcza na zawszę Szpital Świętego Pierdu, na końcu ostatniego odcinka pojawia się Bill Lawrence.. ?

Tak, aczkolwiek on nie opuszcza tak całkeim na zawsze, bo przez kilka odcinków jest tam nauczycielem. Powiem ci szczerze, że kiedy zaczęłam oglądać tę serię i tych biednych studentów medycyny, nagle zachciało mi się bardziej przyłożyć do filozofii.
Szaliczek pisze:Co do mema - pokaż mi go xd

Jest na samym wierzchu działu Filmy/TV dla wszystkich. Ale i tak podam ci link: http://forum.vampirciowo.pl/viewtopic.php?t=271
Szaliczek pisze:P.S 9 seria BYŁA na CC trzy albo cztery razy. Jutro powinna się zacząć ponownie.

Ciekawe, bo ja widziałam tam tylko fragmenty dziewiątki, które służyły celom reklamowym. Poza tym, jak obejrzałam ostatni odcinek ósemki, to puścili zaraz potem pierwszy szóstki.

Awatar użytkownika
Szaliczek
debiutant

Postautor: Szaliczek » 13 paź 2010, 16:54

Tak, wiem co się działo w ósmej i dziewiątej serii - mam za sobą, w pamięci, każdy odcinek Scrubs jaki został wydany :-P

Memcio: ciekawy, nigdy nie spotkałem się z formami "meme" oprócz paru na deviant'cie.

9 seria: to ja Ci strasznie współczuję. Jest całkiem śmieszna, ale bardzo przewidywalna :*
Aaaa tam....

Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 13 paź 2010, 17:24

Szaliczek pisze:Memcio: ciekawy, nigdy nie spotkałem się z formami "meme" oprócz paru na deviant'cie.

To co tak bez komenta zostawiłeś?
Szaliczek pisze:9 seria: to ja Ci strasznie współczuję. Jest całkiem śmieszna, ale bardzo przewidywalna :*

Ależ ja ja też widziałam. Musiałąm czytać, ale co tam! Szkoda, zę nie kontynuowali.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 22 lis 2010, 18:23

Jakie są wasze ulubione sceny z seriali? Ostatnio doszłam do wniosku, że moją ulubioną jest scena z pierwszego odcinka LoM, w której Sam budzi się w 1973 roku i słychać piosenkę "Life on Mars". To jedna z najlepszych scen ever. W DW scena regeneracji 10 Doktora była przednia, głównie przez to z jakim namaszczeniem zostało to przedstawione i to słynne "nie chcę odchodzić".

Wróć do „Hydepark”