Kulinaria ogólnie

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Re: Kulinaria ogólnie

Postautor: Miryoku » 07 lut 2016, 14:30

Ja też nie ze wszystkich, ale poszłam tam, gdzie największa kolejka była, i okazało się, że faktycznie mają najlepsze ;)
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 07 lut 2016, 20:19

Jak się jest wege, to trzeba jeszcze uważać, jak się zamawia pierogi w knajpie, bo można dostać nieświadomkę. Nawet takie typowo jarskie pierogi lubią polać smalcem albo dać na nie skwarki, więc lepiej się upewnić. W Zapiecku w Warszawie jest spoko, bo wszystkie pierogi są opisane, więc wiadomo, co w nich jest, a rodzaj omasty się samemu wybiera, więc zawsze wiesz, co dostaniesz.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 07 lut 2016, 22:34

Jak byłam w Zapiecku w Krakowie to byłam świadkiem, jak grupa Niemców (a wśród nich jakaś połowa wegetarian) dostała pierogi ze skwarkami, więc wiesz :P
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 07 lut 2016, 22:37

No cóż, wtopy się zdarzają. Byle obsługa umiała jakoś mądrze wybrnąć z takiej sytuacji.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 11 lut 2016, 11:51

Niech ktoś mi wytłumaczy sens podawania na stronach restauracyjnych menu bez cen.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 18 paź 2016, 23:15

Powiem wam, że ostatnio wzięła mnie wena na tzw. mięsne bezmięsne, czyli wegetariańskie potrawy udające mięsne. Zauważyłam, że takie przepisy wywołują kontrowersje, bo ludzie wychodzą z założenia, że jak zdecydowałeś się być wege, to po cholerę ci udawacze mięsa. U mnie to akurat nie chodzi o emulowanie smaku mięsa, bo jak by mi zależało, to bym je po prostu jadła. Mnie bardziej rajcuje zabawa formą i czerpanie inspiracji w mainstreamowej kuchni, aby stworzyć coś nowego. Ale jak ktoś tęskni za smakiem mięsa, ale z jakichś powodów go nie je, to też nie rozumiem, co w tym złego. Ale żeby tu nie wchodzić w kwestie ideologiczne, to znacie jakieś fajne potrawy mięsne bezmięsne?

Awatar użytkownika
kociara81
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: kociara81 » 19 paź 2016, 15:39

Klasyka czyli kotlety sojowe.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 19 paź 2016, 20:22

Kotlety można robić z wielu rzeczy, więc fajnie. A do tego tworzyć z nich super burgery.

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 19 paź 2016, 20:35

Z takich dań, to miałam okazję jeść tylko placek po węgiersku, gdzie kotlety sojowe zastąpiły mięso. I to było rewelacyjne danie
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 20 paź 2016, 13:41

Ostatnio znalazłam przepis na wege salami. Zamierzam przetestować.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 20 paź 2016, 13:52

Jeszcze udawane kotlety mielone.
Wyobraź sbie, że w tym miejscu jest najfajniejsza sygnaturka świata. Ok, wyobraziłeś sobie? Super. A teraz powiedz, kto ma najfajniejszą sygnaturkę świata.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 20 paź 2016, 15:10

Ale z czego? Bo udawane kotlety mielone to wychodzą z różnych rzeczy. W sumie falafel to też coś ala mielone.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 20 paź 2016, 18:03

Kasza/ryż? Nie wiem, ale kuzynka kiedyś takie robiła. Mówiła na to "mielone dla ubogich" czy coś w ten deseń. I faktycznie po usmażeniu wyglądało na mielony kotlecik, ale trochę się rozklejał.
Koleżanka ostatnio zamówiła w knajpie hamburgera wegetariańskiego i po rozebraniu go na części odkryła w bułce mięsoXD
btw. Vampi, dlaczego nie zgłosisz się do jakiegoś programu o gotowaniu. Gdybyś przeszła casting to myślę, że całkiem spoko byś sobie radziła.
Wyobraź sbie, że w tym miejscu jest najfajniejsza sygnaturka świata. Ok, wyobraziłeś sobie? Super. A teraz powiedz, kto ma najfajniejszą sygnaturkę świata.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 20 paź 2016, 19:04

btw. Vampi, dlaczego nie zgłosisz się do jakiegoś programu o gotowaniu. Gdybyś przeszła casting to myślę, że całkiem spoko byś sobie radziła.

- bo nie mam parcia na szkło
- bo nie chciałabym gotować rzeczy, których nie lubię / nie ogarniam / jestem uczulona
A tak w ogóle to ja wcale nie jestem taką super kucharką. Jest wiele prostych rzeczy, które mi nie wychodzą, do tego jestem strasznie ślamazarna i ciągle mi coś spada. No i w sumie to nie zależy mi na tym, żeby być jakaś super wszechstronna. Chcę gotować to co lubię, po swojemu i tyle mi wystarczy. A co do tego wege burgera z mięsem to niezła siara. Ale w sumie ja też się spotkałam z takimi wtopami w knajpie.

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 20 paź 2016, 19:28

Vampircia pisze:

- bo nie mam parcia na szkło
- bo nie chciałabym gotować rzeczy, których nie lubię / nie ogarniam / jestem uczulona
Ej no... W taki sposób nigdy nie poznam nikogo sławnego. Moja koleżanka zgłosiła się kiedyś do Mam Talent, ale po pre-castingu się odgłosiła, bo ślub brała i nie miała czasu. Dlaczego mi to robicie :-( ?

Koleżanka poszła zrobić awanturę. Tj. jej chłopak, bo ona mądra tylko jak nikt nie widzi i nie słyszy. Baba zamiast się przyznać, że to była pomyłka to stwierdziła, że właśnie tak przyrządzają burgery dla wegetarian.

Wróć do „Hydepark”