Teksty autorskie - Proza

Katalog wszystkich tekstów na forum.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Posty: 713
Rejestracja: 04 gru 2010, 13:09
Lokalizacja: Chmurny Kukułczyn
Kontaktowanie:

Teksty autorskie - Proza

Postautor: Zwierz Hienisty » 27 gru 2015, 12:52

W trakcie aktualizacji

FANTASTYKA

(Fantasy, Science fiction, horror, etc. + baśnie)


"30 dni OTP" (16+, autor: Q., gatunek: s-f, ostrzeżenia: erotyka, przemoc, status: w trakcie)
30 dni, 30 promptów. Slash, OCxOC.

"15218 gram" (12+, autor: Jukatan, typ: urban fantasy, ostrzeżenia: parę słów uznawanych za wulgarne, status: skończony)

"Alicja" (autor: elmo, ostrzeżenia: zabijanie, status: nieskończony)
Zabójstwa.

"Amerikana" (16+, autor: Shogun, gatunek: horror, ostrzeżenia: Przemoc, kilka wulgaryzmów, status: skończone)
Mamy początek pięknej, szczerozłotej, polskiej jesieni. Grupka przyjaciół udaje się na działkę jednego z nich w celu oblania jego dziewiętnastych urodzin. Sielski klimat i radość życia przerywa jedno spojrzenie, natrętne, puste, a przede wszystkim martwe.

"Bez tytułu" (16+, autor: Skorpion, gatunek: Komedia / Surrealizm / Trolling, ostrzeżenia: infantylność, brzydkie słowa, np. "dupa", w pierwszym tomiku pojawia się dowcip o pedofilu, status: zakończone)
Skromny user imieniem Resu spotyka dziewczynę o imieniu oryginalnym niczym produkcja taśmowa proszków na ból głowy. Wspólnie udają się w niebezpieczną podróż po Fanfiklandii w celu odnalezienia pewnej rzeczy.

"Chaos" (18+, autor: Vampircia, ostrzeżenia: m/m, angst, używki)
Świat po trzeciej wojnie światowej, w którym dwóch kochanków zostaje rozdzielonych w brutalny sposób.

"Commentarii de bello Gallaico" (18+, autor: Q., gatunek: science-fiction, trochę space opera, ale nie do końca, ostrzeżenia: slash, przemoc, status: niezakończone)

"Cykl o Białym Smoku Tom 1" (16+, autor: subaru77lina)
Pierwsza opowieść (napisana dość dawno) na temat stworzonych przeze mnie Pradawnych Smoków, a w szczególności ich dowódcy Białego Smoka. Cykl o Białym smoku to zbiór opowiadań, które będą opowiadały historię na temat podanej dwójki (Liny i Roarke, czasami nazywanego przeze mnie Subaru), ale w różnych sytuacjach, czasach, wymiarach itp.
Tom 1 będzie opowiadał o Smoczym Królestwie i Królestwie Elfów, targanym przez wojnę.
Czy Smocza Królowa - Darma, pomoże Elfiemu Królestwu, które jest atakowane przez Władcę Południa - Dariusa? Jaki Królowa ma interes w tym, że Książę i następczyni trony Elfów, zostaną u niej na zamku, "aż do odwołania"? Jak się na końcu okaże, odpowiedź jest bardzo prosta :)

"Cyrograf" (autor: koleżanka elmo, gatunek: urban fantasy, kryminał)

"Czego nie było..." (12+, autor: An-Nah, gatunek: fantastyka (Urban fantasy? Superbohaterowie? Nie jestem pewna).
Wakacyjne spotkanie pewnej dziewczyny z grupą niezwykłych osób, szukających spokoju przed nadciągającą burzą. Wbrew potężnym analogiom - nie fanfik.

"Dom" (autor: Satanachia., gatunek: horror, ostrzeżenia: odrobina brutalności, status: skończone)
Tematem przewodnim był "Atak kosmitów na rodzinne miasto"; czyli, co by było, gdyby bliska nam osoba nie była tym, kim myśleliśmy.

"Duchy Gunkanjimy" (16+, autor: An-Nah, gatunek: horror, ostrzeżenia: Przemoc, kilka wulgaryzmów, status: zakończone.
Wyspa Hashima, zwana Gunkanjimą, mieści opuszczoną kopalnię i miasteczko. Określa się ją też jako wyspę duchów... To miejsce wydaje się idealną scenerią do nakręcenia filmu... albo teledysku. Jednak nie tylko zwykli śmiertelnicy inetersują się tym miejscem, a gdy istoty nadnaturalne walczą między sobą - ludzie giną.
Poza tym o tym, jak ciężkie były "początki" przyjaźni dwóch z moich postaci - oraz o tym, że każdemu czasem zadarza się popełnić tragiczny w skutkach błąd.

"Dwie Twarze" (16+, autor: Bocik, gatunek: fantasy, ostrzeżenia: Jak coś będzie, to dopisze. W planach tylko krew, ale zobaczymy, status: w trakcie)
Historia wymyślona jakieś dwa lata temu, ale dopiero niedawno złapało mnie coś, by przelać to na komputer. Minimalnie spojlerując, powstała ona przez motyw "nieokiełznanej mocy", który mnie tak bardzo jara, że w końcu wymyśliłem coś, co idealnie się pod to podpasuje. Ale dość tego - sprawdźcie sami. Btw, bez żadnej fałszywej skromności, że to, jak dotąd, mój najlepszy twór. Moja perełka!

"Dzieci boga granic" (16+, autor: An-Nah, gatunek: epic sztampa fantasy + opis kultury, ostrzeżenia: Przemoc. Aluzje erotyczne. Aluzje do przemocy seksualnej. Rytualne okaleczenia. Status: niezakończone)
Poniekąd prequel do "Jeńców". Kekhart, młody wojownik ze stepów, miał przed sobą wielką przyszłość w swoim plemieniu. Niestety, złamanie kulturowego tabu uczyniło z niego wyrzutka. Poszukując sposobu zmazania hańby, Kekhart stanie się początkiem czegoś ważnego...

"Dzieci lasu i sztylet druida" (12+, autor: RedHatMeg)
W okupowanej przez Rzymian Galii dzieci Mesonina i Gore dostają się do niewoli. Wcześniej legionista Herokus słyszy przepowiednię, która połączy jego i dwójkę dzieci. Tak rozpocznie się wielka przygoda, w której wielką rolę odegra również sztylet u pasa Mesoniny.

"Dziedzictwo" (b.o., autor: sikorek48, rodzaj: przygodowy - fantastyka, ostrzeżenia: niezaostre opisy walk. Status: ?)

"Ernest i Vivien" (autor: RedHatMeg)
Relacje między człowiekiem a wróżką

"Historia Stworzenia" (autor: Romeq07, status: skończony)
Jakim to cudownym przypadkiem powstał taki wspaniały twór, którym to jesteśmy my :D; z założenia miała to być komedia, na ile nią jest, nie mam pojęcia. Do tego dochodzi morał, który mam nadzieję idzie wywnioskować.
ostrzeżenia - nie mam żadnych.

"ISET" (16+, autor: Vampircia, gatunek: s-f, ostrzeżenia: przemoc i przekleństwa w późniejszych rozdziałach)
Joanna jest niespełnionym geniuszem, który w końcu dostaje swoją szansę wzięcia udziału w najważniejszym projekcie ludzkości.

"Konkwistadorzy" (16+, autor: Komatsu117, tematyka: historyczna, marynistyczna, status: w trakcie)
songfik, na razie nie widoczny, nawiązujący do konkwisty do Amazonii i zdradzie jaka się tam nawiązała. Pokazanie życia konkwistadorów i ich działań.

"Krulewna" (Autor: Zwierz Hienisty, gatunek: drabble baśniowate, ostrzeżenia: oj, ortografia :>, status: skończone)
Drobinka taka. Nawiązuje do baśni i stereotypów baśniowych i o baśniach, więc uznajmy, że to fantastyka mimo braku smoków.

"Krwawa Barbara" (16+, autor: RedHatMeg, gatunek: Fantastyka, ostrzeżenia: Może zdarzyć się krew tu i tam)
W roku 1936 posterunkowy Karol Dziwaczny zostaje przemieniony w wampira. Wampiryzm bywa pomocny w rozwiązywaniu zagadek zbrodni, ale bywa też uciążliwy w życiu codziennym. Tymczasem w stolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

"Lady Drugeth" (16+, autor: An-Nah, gatunek: historyczne, fantasy, horror (jeśli zaliczać wampiry do horroru), ostrzeżenia: Wizja historii Świata Mroku nie do końca zbieżna z oficjalną historią. Wizja wydarzeń historycznych nie do końca zbieżna z rzeczywistością. Przemoc w różnym wydaniu. Łagodna erotyka (także w wydaniu damsko-damskim). Achronologiczność. Dygresje. Notoryczne łamanie czwartej ściany. Egocentryzm i pozerstwo głównej bohaterki. Status: nieskończony)
Sześćsetletnia wampirzyca wspomina swoje nieżycie - ponad pół milenium historii Europy i powiązanej z nią historii wampirów

"Mesmerysta" (13+, autor: kaczy96, status: nieskończone)

"Między górą a doliną" (16+, autor: RedHatMeg, ostrzeżenie: Miejscami może trafić się krew.)
Elf Gerhart Lenard został wygnany z ojczyzny, Tayi, za książkę naukową, którą opublikował. Krasnolud Orm jest niewolnikiem na statku pasażerskim "Piołunie". Obaj spotykają się, kiedy "Piołun" ma opuścić Tayę i wyruszyć do Archemii, a żaden z nich nie przypuszcza, że połączy ich niezwykła przyjaźń.

"Miłość van Hoovena" (autor: RedHatMeg, status: skończone)
Mamy tutaj powieść steampunk (koniec XIX i początek XX wieku), w której główne wątki są dwa. Pierwszy to - jak można się domyśleć z tytułu - wątek miłosny między głównym bohaterem, niziołkiem Cedrickem van Hoovenem, a elfką Winifred. Drugi to wątek rasizmu. Mamy tutaj elfich uchodźców, którzy spotykaja się z ksenofobią, krasnoludów-niewolników, niziołków, których obowiązuje rasowa segregacja itd. Tak więc nie będzie tak słodko, miłośniczki harlequinów!

'Na kraniec wszechświata" (b.o., autor: Vampircia, gatunek: s-f, status: skończone)
Żądza poznania, to pozytywna cecha, chyba, że staje się obsesją.

"Na niepewnym gruncie" (15+, autor: Astroni, status: skończony)
krótka historia oparta na utworze Pidżamy Porno
Wyróżnienia: Obrazek

""Niebo gwiaździste nade mną, otchłań przepastna we mnie" (13+, autor: Q., status: zakończone)
bardzo krótka scenka z własnego uniwersum. o wyborach

"Osiem minut szczęścia" (autor: Yuri, status: nieskończone)
Główną bohaterką targają różne sprzeczne emocje, które w jakiś dziwny sposób, zostały spersonifikowane i zamieszkują teraz miejsce zwane Podświadomością. Starają się jakoś funkcjonować pod panowaniem swojego władcy Oborousa, który jedyne, czego pragnie, to zagarnięcie na złą stronę wszystkich pozytywnych uczuć.

"Podniebne Królestwo" (13+, autor: Romeq07, typ: fantastyka, nie jest przepełniona akcją, dość spokojny klimat, status: skończone)

"ISET Parodia - Prawdziwa przygoda" (+12. Albo nie, +7, autor: Astroni; Vampircia?, gatunek: s–f, parodia, ostrzeżenia (tja): gwałty, terroryzm, przemoc fizyczna, psychologiczna i fizjologiczna, brzydkie słowa i znęcanie się nad kociętami, poza tym Mpreg, Mpeg4, MTV, MMS, DVB–T, CIA, slash, backslash, dwukropek, przecinek, myślnik, kiła i wąglik.)
Znana nam załoga kontynuuje swoją podróż podboju/zwiedzania wszechświata. Wtem trafia na sygnał SOS...

"Przedstawienie" (13+, autor: Gehenn, ostrzeżenia: sceny nieco drastyczne, fantastyka, status: miniaturka)
Opowiadanie, które napisałam na konkurs dzielnicowy 'Włochowska szuflada'. Chodzi w nim mniej więcej o to, że gimnazjaliści z rejonu piszą prozę/poezję lub rysują, wysyłają pracę do jury, a ci decydują, co znajdzie się w książeczce i co otrzyma jakie nagrody. Temat jest nieokreślony, więc wszyscy piszą o życiu przeciętnego nastolatka/gimnazjalisty. Uznałam, że trochę fantastyki i makabry nie zaszkodzi. Pomysł pomieszania czasów narracji nie mój, zapożyczony od genialnej fikopisarki, która swoich prac, niestety, nie publikuje.

"Przez zasłonę" (16+, autor: An-Nah, gatunek: urban fantasy, romans, ostrzeżenia: OC, Death, Angst, Erotyka (Nie szczegółowa. Obecne elementy: slash, het, bi, moresome, anal, oral, BP, trans) (ostrzeżenia odnoszą się do całości planowanego tekstu, nie do jednej części!) Po za tym alternatywna moralność postaci XD )
Szymon ma prawie trzydzieści lat i jest doktorantem filozofii... brak pieniędzy i pruderii skłania go do zarabiania w charakterze osoby do towarzystwa... ale kiedy kolejny klient okaże się kimś więcej, niż zwykłym człowiekiem, Szymon przekona się, że obok naszego świata istnieje też inny... a to dopiero początek jego problemów.

"Przeznaczenie" (12+, autor: Miryoku, ostrzeżenia: tekst pisany bardzo dawno, zawiera drobne błędy, status: zakończone)
Przedstawiam Wam opowiadanie, które napisałam w piątej bądź szóstej klasie podstawówki i które miało być początkiem czegoś o wiele dłuższego, ale tylko przeleżało w szufladzie kilka lat. Gdy byłam w gimnazjum postanowiłam wziąć udział w małopolskim konkursie literackim i jako że wena mi nie dopisała wystarczająco, by napisać coś innego, poprawiłam właśnie to stare opowiadanie. Wrzucam je tu tak bardziej dla jaj, gdyby ktoś z ciekawości chciał je przeczytać. Za radą Meg nie poprawiałam błędów przed wrzuceniem, jak to się Meguś wyraziła: "dla ogółu doznań".

"Przeznaczenie przeznaczenia" (12+, autor: Astroni, Miryoku?, gatunek: fantastyka, parodia, ostrzeżenia: tekst może nie zawierać żadnych błędów, pojawiają się też elementy wartościowe merytorycznie , status: zakończony)

"Reaktywne więzi" (16+, autor: Szaliczek, typ: kowbojskie-fantasy-technology, status: nieskończone)
Początek zadania Cyrusa i Letto, dwóch Łowców. Zgadnijcie kto kim jest i co myślą, etc.

"Ręka Iel" (13+, autor: An-Nah, gatunek: heroic fantasy, ostrzeżenia: Elfy :P Sztampa :P Sugestia sceny erotycznej. Sugestia przemocy (w tym przemocy wobec dziecka). Stylizacje językowe.)
O ironii losu.

"Rycho i Gienio: O takich dwóch, co poszli w las" (autor: Fimi, status: skończony)
Jeden dzień z życia dwóch myśliwych

"Rzeczy, które musisz wiedzieć o fanach" (autor: RedHatMeg)
Pare moich spostrzeżeń na temat fanów i fandomowych tworów. Od razu mówię, że nie chcę nikogo obrazić. Robiłam to tylko dla jaj i ewentualnie uzupełnię, jeśli zobaczę, ze się wam podoba.

"Samuraj Ishigo" (15+, autor: allall)
Wyprawa pewnego narwanego młodzieńca, który walczy z demonami i musi uratować świat. xD (Przynajmniej z początku. ;) )

"Słowiańska bajka" (autor: Skorpion, status: w trakcie)
Stworzona przed wiekami broń może zagrozić ostatnim przedstawicielom panteonu słowiańskiego. Historia z pogranicza grozy i folkloru (czyli, ani jedno, ani drugie)

"Tajemnica" (autor: dreams_music, status: nieskończone)

"Ten kto wstaje lewą nogą..." (13+, autor: vipek, ostrzeżenia: raz po raz jakieś przekleństwo, trochę może być krwi i morderstw, status: nieskończony)
Nie każdy kominiarz jest kominiarzem i nie wszystkie koniczynki przynoszą szczęście.

"Ten, który czeka" (13+, autor: An-Nah, gatunek: fantasy, psychologiczne, ostrzeżenia: bezfabułowość, tekst oparty na śnie, chyba wyrwane z kontekstu. Spoiler do mojego "Zmierzchu". Status: skończone)
Trzech mężczyzn, anioł i cień z poprzedniego życia... Opowiadanie będące "duchowym pomostem" między "Zmierzchem" a czymś, do czego się przymierzam.

"Uleczyć świat" (12+, autor: RedHatMeg, ostrzeżenia: Jest tam kilka nawiązań do Miłości van Hoovena, no i można to uznać za lekki spoiler. Ale ogólnie starałam się przekazać to w taki sposób, abyście nie musieli sięgać do dzieła macierzystego, aby to zrozumieć.
Opowieść o tym co działo się z doktorem Wilmutem od rozstania ze starym przyjacielem, Cedrickiem van Hoovenem, do ponownego z nim spotkania.

"Upadek" (13+, autor: Sefi, garunek: angel fantasy, ostrzeżenia: garstka religijnych opinii, które pewnie nie spodobałyby się zagorzałym katolikom XD właściwie cały tekst powstał w oparciu o moje przemyślenia i jest ich odzwierciedleniem, status: skończony)
Taka wersja pierwszego grzechu i upadku aniołów widziana moimi oczyma, ale pisana w oparciu o biblijne przekazy oraz ciekawostki z innych źródeł. Prawdę mówiąc ten tekst jest stary, ma kilka lat, a czemu wrzucam? Bo staram się przebić przez artblocka i w sumie potrzebuję wiedzieć, czy ludzie ze mnie będą. Wygrzebałam tekst na kompie, jeden z niewielu nadających się do publikacji jako takiej. No i większość z was właściwie nie wie jak ja piszę, a siedzę na tym forum już od jakiegoś czasu, a tylko czytam...
Silna fascynacja Kossakowską i angel fantasy, ACZKOLWIEK przytoczone tu anioły nie są tymi z Siewcy. Tekst jest za krótki, bym mogła rozwinąć ich charaktery i potraktować jako samodzielnie wykreowane OC i ten efekt jest zamierzony, bo nie to było moim celem. W dalszych latach sama pobawiłam się w tworzenie własnej spółki archaniołów i anielskiej ferajny, co mam nadzieję kontynuować w jakimś (wreszcie) nowym tekście.

"Vamp story" (autor: Buba)
Wampiry.

"Welcome to Sarihmas" (18+, autor: negroblanco, ostrzeżenia: m/m, przekleństwa, brutalne sceny, seks)
William jest normalnym nastolatkiem, którego od dzieciństwa nawiedzają koszmary. Pewnego razu postanawia zostać na noc u przyjaciela. W środku nocy budzi się z krzykiem, a w oknie pojawia się przerażający potwór. Od tamtej pory Will przestaje być normalnym nastolatkiem, dowiaduje się o swojej królewskiej rodzinie i prawie do objęcia tronu wielkiego królestwa Sarihmas. Wraz z przyjaciółmi i tajemniczym czarodziejem Feliksem pokonują wiele przeszkód, by dostać się do zawładniętej szalonym królem, wujem Willa, krainy i pomóc niewinnym, którzy bezustannie są skazani na łaskę bądź niełaskę okrutnych sług władcy, przeklętych demonów.

"Werewolf", (16+, autor: Romeq07, ostrzeżenia: trochę alkoholu, śmierć, status: skończony)
Rafał jest znudzony szkołą. Dochodzi do wniosku, że przez dwa lata nauki niczego nie osiągnął. Sytuacja się zmienia, gdy do klasy dołącza nowa uczennica. Fabuła osadzona we współczesnych realiach z drobną zmianą. Na świecie, wśród ludzi, żyją potwory, a szkoła, do której chodzi główny bohater jest szkołą, w której mieszczą się klasy dla potworów. Naturalnie ludzie nie wiedzą o obecności innych ras. Nasz bohater chodzi do jednej z takich klas.

"Wolność" (autor Zwierz Hienisty, gatunek: fantastyka, status: skończony)
Ot, miniatura w drugiej osobie. Wizyta w pewnym lesie.

"Wyspa" (13+, autor: Orcrest, status: skończony)
Narracja na podstawie mojego snu z nocy 10-11.04.2012 o zagładzie ludzkiej cywilizacji.

"Wywiad" (autor: Aquma, gatunek: horror, ostrzeżenia: raczej ciekawostka, niż prawdziwe opowiadanie - nie traktować serio)
Krótki tekst, dzięki któremu poznacie nieco lepiej jednego z ważniejszych polskich artystów, a przy okazji dowiecie się dlaczego wzywanie duchów to na ogół niezbyt dobry pomysł...

"Wyzwania" (16+, autor: Vampircia, gatunek: s-f, ostrzeżenia: ufo porno, status: w trakcie)
(Spin-off do ISET-u) Misja Spacedivera dobiegła końca, ale dla niektórych przygoda trwa nadal. Chen zostaje ambasadorem na obcym świecie, Derks wraca do służb specjalnych. Przed nimi wiele wyzwań.

"XAO" (autor: Caprika, gatunek: s-f, ostrzeżenia: być może trochę przemocy w późniejszych rozdziałach, przekleństwa, status: nieskończone)

"Yu Biały Smok" (autor: RedHatMeg, gatunek: urban fantasy)
Opowiada o młodym smoku Yu, który pracuje w Gwardii - organizacji zajmującej się ochroną morfów (potworów w ludzkiej skórze) - i jest znany ze swojego przywiązania do zasad.

"Zmierzch" (16+, autor: An-Nah, gatunek: urban fantasy, romans, psychologiczne. Ostrzeżenia: OC, death, angst, przemoc, delikatna erotyka (m/f, + lekkie aluzje m/m), aluzje do transseksualizmu, wampiry, patos wszechobecny, dziwne imię głównej bohaterki :P, status: nieskończone)
Psychologiczny romans dark fantasy. Młodziutka magini, pozbawiona przeszłości i tożsamości, prastary wampir, który dawno powinien był przestać istnieć, nastolatek nieprzystosowany do rzeczywistości... I inne osoby, wplątane w historię o odkrywaniu własnej tożsamości i miejsca w przeznaczeniu.

REALIZM

"Adam i Ewa" (autor: Szaliczek)
Krótkie opowiadanie mówiące o parze małżeńskiej

"A.K. + M.G." (autor: Dzoana, gatunek: fanfiction-romans)

"Apostatka" (autor: Hermi, gatunek: realizm, status: skończone)
Apostazja pewnej kobiety.

"Bez tytułu" (16+, autor: Bocik, rodzaj: psychologiczne coś)
Dwójka przyjaciół, rozmowa, więcej zdradzić nie mogę. Pierwsza próba napisania czegoś w "babskim" stylu. Brak opisów i częste powtórzenia (w ogóle brak wszelkich zasad) to zamierzony efekt.

"Czerwona Śnieżyca" (16/18+, autor: Szaliczek, gatunek: mroczne-wojskowo-thrillerowo-krwawe, ostrzeżenia: bluźnierstwa)
Początek całej akcji. Przez tunel wydrążony w skale przejeżdża wojskowy pociąg. Wiezie nie tylko bohaterów (pierwszo, jak i drugoplanowych), ale także masę sprzętu do okolicznościowej bazy USA. Z rozmowy między pewnymi żołnierzami można dowiedzieć się, że zostali oni wysłani na Arktykę, by zbadać .. stację. C.D w dalszej części.

"Gra" (14+, autor: Sara Cruel, ostrzeżenie: Można się natknąć na wulgaryzmy, w dalszych częściach, status: nieskończone)
Staram się o oryginalny tekst i wiem, że podczas pisania wpadają mi powtórzenia.
Jeżeli gdzieś znajdziecie podobieństwo proszę napiszcie o tym.

"Jaakuna Kankaku" (autor: Ero, gatunek: parodia, romans, ostrzeżenia: Przekleństwa, shonen-ai/yaoi; niektóre błędy językowe/składniowe/etc. są zamierzone!, status: w trakcie)
Satsohi był przeciętnym licealistą ze zdecydowanie za słabym ciałem i wiedzą matematyczną. I los go chyba nie kochał, bo zesłał na jego drogę zimnego jak lód i bezlitosnego sportowca imieniem Hayato. Chociaż może diabeł nie jest taki straszny, jak go malują...?

"Kłamiesz, skarbie" (autor: Zwierz Hienisty, gatunek: realizm, obyczajowe, status: skończone)
Wybory osobiste dwójki ludzi spędzają sen z powiek ich krewnym, którzy nadzieje na rychły ślub w rodzinie wiążą z szalonym czasem romansu... znaczy się studiów. Czy młodych połączy miłość? (spojler: nie.)

"Kochaj mnie" (autor: elmo, status: skończony)
Prośba dziewczyny do chłopaka

"Lucy" (16+, autor: Aquma, gatunek: Dramat, angst i parę innych, ostrzeżenia: Angst, kontrowersyjne tematy (nie chcę spoilować, bardzo szybko wyjaśnia się jakiej natury), śmierć, seks (raczej lekko) )
Osadzona w dzisiejszym Krakowie opowieść o ludzkiej samotności, bólu i niechcianych pragnieniach. I chyba też o tym, że licho nie śpi.

"Niepewny grunt" (autor: hermi, status: skończony)
Songfic do piosenki „Stąpając po niepewnym gruncie” Pidżama Porno
Wyróżnienia: Obrazek

"Nim wstanie dzień" (16+, autor: Vampircia, ostrzeżenia: poważna tematyka, brutalne sceny, status: skończone)
Oklepana, schematyczna i banalna opowieść o holokauście (ale z banalnych i oklepanych opowieści też można czerpać przyjemność :-) )
Wyróżnienia: Obrazek

"Ona i ja" (13+, autor: Preity, ostrzeżenia: Nie licząc pewnego meme, to jest mój pierwszy tekst na forum, więc proszę być przygotowanym na wszystko, bo ja w dziedzinie pisania jestem laikiem totalnym, ale podobno to się do czytania nadaje..., status: skończone)
Taka tam historia o monetach, które podzielona na pół stają się bezwartościowe.

"Pamiętnik Kasandry" (autor: Hermi, ostrzeżenia: rzecz eksperymentalna, status: zakończone)
Fragmenty pamiętnika współczesnej Kasandry.

"powiedzs mi czego pragniesz" (autor: Teresa O.D.U., gatunek: dramat obyczajowy, status: zakończone)
Czy zawsze istnieje gotowa odpowiedź na pytanie "Czego tak naprawdę pragniesz?"? Czy jest to po prostu jedno z pytań retorycznych?

"Powstań" (12+, autor: Zwierz Hienisty, gatunek: realizm)
Pewna osoba budzi się nagle w samym środku chaosu i przypomina sobie, jak się tam, do cholerci, znalazła.
Wyróżnienia: Obrazek

"Rozerwać twoją duszę" (18+, autor: YumeNi, ostrzeżenia: Angst, Anal, D/s, Humil, N/C, Tort, Violence. Tekst ogólnie jest dość brutalny jeśli chodzi o jego treść. Jest on inspirowany na pewnym Doujinie, ale nie martwcie się, dostałam zgodę autorki na jego przerobienie i zaczerpnięcie ogólnego pomysłu. Mimo tych wszystkich ostrzeżeń, mam nadzieję, że znajdą się tacy, którzy zechcą to przeczytać i ocenić. Tekst ma kilka rozdziałów i zalega u mnie na komputerze, status: w toku)
Dość brutalne opowiadanie o pewnych piratach.

"Rzezia" (16+, autor: Orcrest, typ: eksperymentalne, ostrzeżenia: angst, śmierć)
On kroczy przez świat, choć nie zna celu. Niszczy, choć nic nie rozumie. Pyta, lecz nie szuka odpowiedzi. Jego istnienie nie ma sensu, ale jest faktem. Czym jest?

"Sweet sweet revolution" (13+, autor: Tekerezuka., ostrzeżenia: Shounen ai, status: skończony)
To moja pierwsza publikacja na tak szeroką skalę. Postaci nie mają opisu wyglądu, gdyż ten fragment pisałam tak jakby pod dłuższą powieść. Bardzo za to przepraszam. Mam nadzieję, że opowiadanie da się strawić. A jest to historia o miłości dwóch panów.

"Sztuka krzywdzenia" (16+, autor: Vampircia, ostrzeżenia: poważne, kontrowersyjne tematy, status: skończone)
Historia pewnego młodzieńca, który jest urabiany przez system i choć w głębi duszy jest dobry, zaczyna czynić zuo :]
Wyróżnienia: Obrazek

"Temat z pierwszych stron gazet" (autor: Zwierz Hienisty, gatunek: realizm, ostrzeżenia: bo ten realizm to tak na słowo honoru realistyczny jest. No i pierwsze eksperymenta z wtłaczaniem symboli. Status: nieskończone)
Ciężka zima, parę dni wcześniej zaginęła kobieta, po mieście biega zbiegły z zoo drapieżnik, a policja jakoś nie spieszy się szukać zaginionej.

"Troll" (13+, autor: An-Nah, ostrzeżenia: brak fabuły, wulgaryzmy, status: skończone)
Satyryczne drabble, 150 słów

"Tysiąc żywotów Seta" (16+, autor: RedHatMeg, gatunek: Można to od biedy nazwać fantastyką, jednak poza mitologią egipską to głównie realizm)
Po przegranym sporze z Horusem o władze Set zostaje skazany za swoje liczne przewinienia na wygnanie i odradzanie się w ciele śmiertelnika, dopóki nie odpokutuje swoich win i nie zmieni swojego postępowania. Oto opowieść o jego tułaczce od starożytności do czasów współczesnych.

"Ustrzelić jelenia" (15+, autor: WszechWładca, ostrzeżenia: można nie zrozumieć, mimowolne nawiązania do działalności Jack'a White'a, status: skończony)
co się dzieje, kiedy tracimy wszystko

"W labiryncie" (autor: Asaka, gatunek: wojenne)

"Wartość bezwzględna z romantyzmu" (15+, autor: Ero, gatunek: okruchy życia, ostrzeżenia: przekleństwa, status: skończone)
Króciutki wycinek z życia dwóch maturzystów - Marcina i Jacka. Ten pierwszy urodził się w złej epoce, a drugi to fanatyk matematyki. Tylko jak tu żyć, kiedy przychodzi jesienna chandra?

"Weneckie lustro" (16+, autopr: Bocik, rodzaj: Thriller/komedia, ostrzeżenia: Trochę brutalne, ale kategoria wiekowa pozwala. Chyba.)
Możecie posłuchać nuty "Pih - Weneckie Lustro", to z grubsza będziecie wiedzieć

"Z porcelany" (15+, autor: Marša, status: skończone)
opowiadanie o deszczowym dniu w Monachium

"Zwierzęta też żyją wiecznie" (autor: Tula2010)
Tula mały, biały terierek rasy west. To pokochany przez rodzinę psiak. Sunia żyła pięć lat. W piątym toku życia zaczęły się poważne problemy zdrowotne. Jednak pewnego dnia miała wielkiego raka krtani.


DRAMAT

"Najgorszy scenariusz EVER (Desperaci na Zachodzie)" (12+, autor: RedHatMeg, ostrzeżenia: Lekka przemoc. I sztampa.)
Meksykańskie miasto Kubisto jest terroryzowane przez braci Karbonów. Salwaro Gonzales wysyła telegram do znajomej kobiety-rewolwerowca, Sam Toronto.

"Pogromcy smoka" (autor: Zwierz Hienisty, ostrzeżenia: właściwie... songfic (T.K.D.Y.N.S. Nanowar))
Trzeba zabić smoka, ale by to zrobić, należy się przygotować - a to już wielce wyboista droga.

"Walcerz" (16+, autor: Orcrest, ostrzeżenia: absurd)
Niesamowita historia o człowieku ze świata, który obraca się wyłącznie wokół walki, opowiedziana z perspektywy dwóch widzów na arenie w jednym akcie
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Wróć do „Spis treści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość