[D] Początek nowej magii

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Zaczarowana
uczeń

[D] Początek nowej magii

Postautor: Zaczarowana » 27 gru 2020, 13:53

Autor: Zaczarowana
Tytuł: Początek nowej magii
Fandom: Harry Potter
Liczba słów: 150 bez tytułu
Beta: brak
A/N: Jakiś czas temu zastanawiałam się jak to się stało, że magią rodzinną Blacków jest metamorfomagia, od czego to się zaczęło. Hm, ciąża też pewnie zrobiła swoje. Oto efekt tych rozważań. To moja pierwsza próba napisania drabble, dokładnie półtorej drabbla.

Początek nowej magii

Aurelii zawsze wydawało się, że jako żona dziedzica Blacków będzie prowadziła ciekawe życie towarzyskie, jednak tuż po ślubie okazało się, że musi na to poczekać. Źle znosiła ciążę i większość czasu spędzała w łóżku; pozostałym towarzyszyła tylko podczas głównych posiłków. Skrzaty domowe spełniały każdą jej zachciankę i pilnowały, by przestrzegała surowych zaleceń uzdrowiciela.

Jej ulubioną rozrywką było czytanie starych ksiąg i częste zmienianie wyglądu. Prędko opanowała transmutację koloru włosów, czy kształtu ust. Trudniejsze było wydłużenie ściętych włosów, lub paznokci, bez stosowania eliksirów. Członkowie rodu bez oporów zaakceptowali, że codziennie wygląda inaczej. Liczyło się dla nich, że używa magii, stymulując wzrost jej poziomu u dziecka. Uzdrowiciel również ją do tego zachęcał, więc do rozwiązania chętnie rozwijała nowe hobby.

Poród był męczący, ale czuła szczęście, kiedy wreszcie dostała syna na ręce. Moment później prawie go upuściła, gdy jego włosy niespodziewanie zmieniły kolor z czarnych na rude i z powrotem, a oczy pociemniały.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2020, 10:06 przez Zaczarowana, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie wystarczy mówić tego, co się myśli. Trzeba jeszcze myśleć, co się mówi."

»ao3«»Mirriel«»ff.net«

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Re: [D] Początek nowej magii

Postautor: Miryoku » 27 gru 2020, 20:58

No to już wiemy, czym Zaczarowana zajmuje się w szpitalu, i nie mam tu na myśli pisania fanfików. Jak bliźniaki okażą się metamorfomagami, to sama sobie będziesz winna ;)

A tak serio, to bardzo przyjemne 1,5 drabbla, aż się zaczęłam zastanawiać, jakie jeszcze zdolności można by wytworzyć u dziecka w zależności od tego, jaką dziedziną magii zajmuje się ciężarna. Od dzisiaj traktuję to, co napisałaś, jako kanon
Hyuu~!

Wróć do „Harry Potter”