Wianki z fiołków

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Avis
amator

Wianki z fiołków

Postautor: Avis » 07 lip 2012, 00:24

[center]Wianki z fiołków[/center]

autor:Avis
fandom:Harry Potter
kategoria: b.o.
znajomość fandomu: wskazana
status:zakończony

Obserwowałem cię od dawna. To ja uświadomiłem ci kim naprawdę jesteś. Pokazałem świat, do którego należałaś. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Prostą, dziewczęcą sylwetkę zdążyłaś wymienić na bardziej zmysłową, kobiecą figurę. Twoje lekko rozczochrane włosy delikatnie pieszczą moją skórę. Ich kolor przypomina mi promienie zachodzącego słońca, które razem oglądaliśmy.
Piękne oczy barwy wiosennej trawy skryłaś za jasną kurtyną powiek.
Uwielbiam twój zapach. Fiołki. Kiedy byliśmy dziećmi często robiłaś dla mnie wianki, a ja nigdy nie chciałem ich wkładać.
Lily, kiedy leżysz tak spokojnie jak we śnie, w moich ramionach, wydaje mi się, że wciąż żyjemy w tych szczęśliwych czasach. Jakby te wszystkie złe rzeczy, które nas oddaliły od siebie, były tylko koszmarem.
Nie chcę wierzyć, że już za chwilę będę musiał wypuścić twoje martwe ciało z objęć.
Na zawsze.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2012, 15:34 przez Avis, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 07 lip 2012, 09:00

Co to jest?

Awatar użytkownika
Hermi
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Hermi » 07 lip 2012, 16:05

Na początku błędy:
Nie pisze się "Ci", "Cię" z dużej litery. Zaimki osobowe piszemy z dużej litery w korespondencji, jeśli odnoszą się one do adresata. W opowiadaniu może się znaleźć duża litera w zaimku, gdy dotyczy on Boga lub kogoś o statusie boskim.

Avis pisze:Prostą, dziewczęcą sylwetkę zdążyłaś wymienić na bardziej zmysłową, kobiecą figurę.

Sądzę, że lepiej brzmiałoby "zamienić" zamiast "wymienić", ale tego nie jestem pewna.

Avis pisze: Twoje lekko rozczochrane włosy delikatnie pieszczą moją skórę przy głaskaniu.

To zdanie też mi dziwnie brzmi.

Avis pisze:Kiedy byliśmy mali często robiłaś dla mnie wianki, a ja nigdy nie chciałem ich wkładać.

Kiedy Severus pierwszy raz spotkał się z Lily, oboje mieli około 9/ 10 lat, a "bycie małym" kojarzy mi się z pięciolatkami, maksymalnie siedmiolatkami. Pod tym względem ta miniaturka jest historią nie wpisującą się w kanon.

Co mi się podobało:
Pierwsza połowa fika wyszła bardzo dobrze (nie licząc zdania o głaskaniu). Świetnie pokazałaś rolę jaką Severus odegrał w życiu Lily.

Avis pisze:To ja uświadomiłem Ci kim naprawdę jesteś. Pokazałem świat, do którego należałaś.

Ogólnie chętnie przeczytałabym coś dłuższego do tego fandomu. Weny życzę!
Ostatnio zmieniony 08 lip 2012, 19:24 przez Hermi, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie będę jak liść porwany przez wiatr
Nie będę także jak ocean bez fal
Nie będę się bała upadać by wstać
Być światłem wschodzącego dnia
Autor Nieznany - Czarna noc (parafraza)

Avis
amator

Postautor: Avis » 08 lip 2012, 15:37

Dzięki hermi za komentarze.

Pierwszy raz bawię się tego typu formą więc jeszcze nie do końca orientuję się co i jak, a opisywanie prac to dla mnie czarna magia.

Co do błędów to kiedyś czytałam nawet o tym, że "cię" w opowiadaniach nie pisze się wielką literą, ale oświatowe pranie mózgu w tym przypadku zwyciężyło. Co do reszty przemyślałam i odpowiednio zadziałałam.

Jeszcze raz dziękuję.

Awatar użytkownika
Astroni
noblista
Kontaktowanie:

Re: Wianki z fiołków

Postautor: Astroni » 30 lip 2012, 00:25

Avis pisze:znajomość fandomu: wskazana

Oj tam, oj tam. Wcale nie musiałam wiedzieć, do jakiego to fandomu - i tak mi się podobało. Porusza. Może nawet bardziej, kiedy się "nie kojarzy"?

Ale przecinków się czepię:

Avis pisze:To ja uświadomiłem ci| kim naprawdę jesteś.
Kiedy byliśmy dziećmi| często robiłaś dla mnie wianki

Avis pisze:Lily, kiedy leżysz tak spokojnie jak we śnie, w moich ramionach

A znowusz tutaj, po we śnie to bym znowu nie dawała przecinka. Wiem, że akurat w tym przypadku to raczej zależy od tego, co autor chciał uzyskać, tyle że z przecinkiem mi to nie brzmi.

:-)
Nie ma "koniecznych" opisów i "mniej ciekawych" fragmentów - piszemy tak,
jakby każde zdanie było najważniejsze i jakby miało być naszą wizytówką.

[center]^^^[/center]
Mówi się, że Dukaj powiedział, że Tylko niewolników, szaleńców i samobójców nie obchodzi polityka. Mało kto wie jednak, że powiedział to ustami nie słynącej z mądrości postaci i to w świecie, w którym demokracja jest zarazą, a Słońce krąży dookoła Ziemi (naprawdę, nie tylko według astronomów!).

Awatar użytkownika
Zaczarowana
uczeń

Re: Wianki z fiołków

Postautor: Zaczarowana » 02 kwie 2019, 15:01

Nigdy nie wiem jak skomentować takie drobiazgi... Tekst napisany dobrze. Mimo pogodnego wstępu, bardzo smutny - jak zresztą większość Snily, które miałam okazję przeczytać. Pomijając to, bardzo mi się podobało, zwłaszcza pierwsza część tekstu, kiedy Severus wspominał, że to on wprowadził Lily w nowy świat i czuł dumę z tego powodu. Potem to trafne spostrzeżenie, że niestety wszystko się zmieniło, niestety nie na lepsze. Bardzo dobrze widać tutaj swego rodzaju tęsknotę, za czasem, kiedy wszystko było lepsze i prostsze.

Bardzo udane maleństwo. Gratuluję :)
"Bądź tym kim jesteś i mów to, co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni, nie mają z tym problemu."
- Fritz Perls -

»ao3«»Mirriel«»ff.net«

Wróć do „Harry Potter”