A może by tak konkurs?

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

A może by tak konkurs?

Postautor: Vampircia » 04 lut 2010, 17:47

Jak widzicie forum wymaga rozruszania. Wydaje mi się, że konkurs fanfikowy mógłby trochę zmotywować towarzystwo. Czy bylibyście chętni wziąć w nim udział? Myślę, że najlepszą nagrodą byłaby jakaś forma promocji pracy zwycięzcy. Może też jest tu ktoś, kto umie rysować i mógłby stworzyć okładkę do zwycięskiej pracy? Myślę, że właśnie takie rzeczy najbardziej ucieszyłyby autorów. Jestem też za system głosowania publiczności, a nie jury. Co wy na to?
Ostatnio zmieniony 04 lut 2010, 18:27 przez Vampircia, łącznie zmieniany 1 raz.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 04 lut 2010, 18:25

Mam kilka pomysłów:
1)wybrać 10 piosenek i napisać do nich krótkie fiki do dowolnego fandomu. Typowe music meme
2)napisać fik na jakiś konkretny temat. Niedługo będą ferie zimowe, to moze coś o tym jak wg nas postaci z ulubionego fandomu je spędzają
3)parodia albo dialog z jednym z zamieszczonych tutaj dzieł.

Jeszcze sie odezwę, jeśli coś mi do gołwy przyjdzie,

Edit: A pomysł ilustracji jako nagrody mi się bardzo podoba.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2010, 19:29 przez RedHatMeg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 04 lut 2010, 18:37

Vampircia pisze:RedHatMeg napisał/a:
Niedługo będą ferie zimowe

U mnie się już skończyły

U mnie będą za tydzień. W ogóle teraz mam wolny dzień, a jutro ostatni egzamin.

Coś mi jeszcze przyszło do głowy:
Fanfiction do jakiejś lektury szkolnej albo do jakiejś innej klasyki literatury. Na przykład do Odysei.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 04 lut 2010, 18:51

Sądzę, że w konkursie powinna być jak największa dowolność. Nie wszyscy lubią lektury, Meg ;-) Chcemy tu dać ludziom równe szanse. Ja bym co najwyżej dała jakąś myśl przewodnią, a do czego chcą pisać i w jakiej konwencji to już zależałoby od autorów.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 04 lut 2010, 19:07

Vampircia pisze:Ja bym co najwyżej dała jakąś myśl przewodnią, a do czego chcą pisać i w jakiej konwencji to już zależałoby od autorów.

Zgadzam się. To był tylko taki pomysł, który mi zaświtał w głowie. :->

Awatar użytkownika
Natka
pomocnik

Postautor: Natka » 04 lut 2010, 20:37

*burza mózgów mode on* Hmm... To może piszemy fanficki DO piosenek (traktując je jako fandom)? Albo ktoś losujestąd np link pierwszy i drugi i traktujemy to jako temat? Albo każdy losuje dla siebie na zasadzie zaufania? Albo każdy wchodzi tutaj i losuje tak długo, aż trafi na dwie serie, które zna, niekoniecznie w tej samej linijce, ale bez innej znanej mu serii pomiędzy? (ale to to by chyba same cracki wyszły XD) *burza mózgów mode off* Jak widać mnie lepiej nie pytać o pomysły XD
OC-holic

Awatar użytkownika
Szogun
uczeń
Kontaktowanie:

Postautor: Szogun » 07 lut 2010, 05:01

A ja mam dość dziwny pomysł. Dajmy na to zbierzemy kilku chętnych i każdy z nich niech da swoje ulubione uniwersum, byle było znane innym. Dajmy na to dostaniemy pięciu uczestników i najwyżej pięć różnych uniwersów. Robimy losowanie, każdemu z nich przydzielamy numerek i w kolejności od tego kto był pierwszy przydzielamy losowe uniwersum jakie mu wypadło.

Tylko należy postawić warunek by było to coś w miare obszernie znanego na świecie, a nie jakiś motyw z brazylijskiej telenoweli. Co wy na to? XD
Na wojnę ku*wa !!!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 07 lut 2010, 10:56

Ja wciąż uważam, że największą szansę ma konkurs "pisz co chcesz, o czym chcesz". Po co udziwniać? To tylko sprawi, że mniej osób będzie chciało wziąć udział.

Awatar użytkownika
Natka
pomocnik

Postautor: Natka » 07 lut 2010, 11:24

Ale jakiś motyw wspólny musi być, przecież czyste "pisz co chcesz, o czym chcesz" mamy tu na co dzień. Może "pisz co chcesz, o czym chcesz, ale w fiku musi pojawić się x". Przez "x" rozumiem np jakiś przedmiot albo chmurę w określonym kształcie albo np. faceta z parasolem albo co tam jeszcze innego, co by można wpleść w tło?
OC-holic

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 07 lut 2010, 11:39

No to na początku mówiłam, żeby był jakiś motyw przewodni, np. wiosna, ale do jakiego fandomu i w jakim stylu to już każdy sam wybiera.

Awatar użytkownika
Szogun
uczeń
Kontaktowanie:

Postautor: Szogun » 07 lut 2010, 17:19

hmmmm a więc ten motyw powinien być kosmiczny jak dla mnie, np napisz fika jak w twoim ulubionym uniwersum ziemię zaatakowali kosmici, wyobrażacie sobie dr House walczącego z marsjanami, czy naruto klepiącego się z predatorem? hmmm ?
Na wojnę ku*wa !!!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 07 lut 2010, 17:22

W sumie dziwna myśl przewodnia mogłaby dać ciekawe efekty :-D Obstawiam za tym. No to co, jaką myśl przewodnią ustalamy?

Awatar użytkownika
Ian Deathcraver
uczeń
Kontaktowanie:

Postautor: Ian Deathcraver » 08 lut 2010, 10:22

Muzyka w życiu postaci fandomu?
OSTRZEŻENIE: Nie znam się i napewno nie wiem o czym mówię.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 21 lut 2010, 10:31

Czy są jakieś osoby, które już teraz skłonne są zadeklarować, że wzięłyby udział w konkursie? Gdyby brakowało chętnych mam jeszcze inny pomysł. Kiedyś, dawno temu, na jednej stronce fanfikowej był organizowany konkurs, w którym brały udział wszystkie fanfiki znajdujące się na stronie i były różne kategorie, jak przy Oscarach (czyli np. najlepszy fanfik, najlepsza główna postać męska itp.) Zwycięzców wybierała publiczność poprzez głosowanie i była losowana nagroda dla kogoś z głosujących. Dla zwycięskich autorów co prawda nie było nagród rzeczowych, ale za to dostali ładne dyplomy :-) Co wy na to?

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 21 lut 2010, 13:03

Vampircia pisze:Kiedyś, dawno temu, na jednej stronce fanfikowej był organizowany konkurs, w którym brały udział wszystkie fanfiki znajdujące się na stronie i były różne kategorie, jak przy Oscarach (czyli np. najlepszy fanfik, najlepsza główna postać męska itp.)

Dla mnie moze być cos takiego. Nazwalibyśmy taką nagrodę Fanfiiknike :lol:

Wróć do „Konkursy”