A może by tak konkurs?

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 03 wrz 2010, 15:25

No spoko. Zdecydowanie popieram coś takiego. Również mogłabym się podjąć nagradzania, mogę zrobić cokolwiek, jeśli tylko leży to w zakresie moich możliwości i umiejętności :P Ale i tak nie wiem, czy taki konkurs spotka się z odzewem ze strony użytkowników.
Hyuu~!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 03 wrz 2010, 16:36

Popieram :mrgreen: A może zrobicie tak, że Vampi będzie oceniała tekst od strony treści a Miryoku - formy?
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 11 wrz 2010, 18:49

Tak żebym wiedziała czy w ogóle jest sens robić ten konkurs: kto byłby skłonny wziąć w nim udział?
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
An-Nah
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: An-Nah » 12 wrz 2010, 09:46

Przypuszczam, że mój udział byłby uznany za nieuczciwą konkurencję?
No Savior Vivre guidances explained how you should behave when you are kind of stuck with an evil alien leader whom you tried to assassinate

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 12 wrz 2010, 12:20

Dlaczego? Jestem pewna, że odpowiednio zmotywowani inni też umieliby wiele z siebie wykrzesać.

Awatar użytkownika
An-Nah
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: An-Nah » 12 wrz 2010, 12:33

Nie wiem :P

Ale konkurs mi się podoba, po pierwsze, może ktoś w końcu coś ruszy, po drugie, w końcu jakaś szansa na nagrodę za moje produkowanie się (czasem to ja się czuję jak maszynka do komentowania...)
No Savior Vivre guidances explained how you should behave when you are kind of stuck with an evil alien leader whom you tried to assassinate

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 12 wrz 2010, 12:40

Jak przynajmniej trzy osoby wyrażą chęć, to już warto robić. W sumie ja też mogę wziąć udział, bo planuję, żeby zwycięzcę wybrali czytelnicy.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 12 wrz 2010, 16:48

To ja też wchodzę. A co!
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 12 wrz 2010, 17:39

To ja poproszę An, żeby zasugerowała jakie podpunkty zrobić w schemacie recenzji.

Awatar użytkownika
Caprika
amator

Postautor: Caprika » 14 wrz 2010, 21:10

Ja też jeżeli mogę, chętnie wezmę udział :)

Awatar użytkownika
Daphne
amator

Postautor: Daphne » 14 wrz 2010, 23:38

Jaj, konkurs na recenzję jest naprawdę fajnym pomysłem, tylko system w którym tylko jedna, lub dwie osoby oceniają pracę, jakby automatycznie wyklucza je z udziału. Przyszło mi do głowy, żeby ordynarnie zerżnąć pomysł z Klubu Pojedynków, zainicjowanego chyba po raz pierwszy na forum Mirriel. W sensie każdy zainteresowany wysyła swój tekst PMką do Pani Admin, a Pani Admin je wrzuca w jeden temat konkursowy bez nicków, opisane jako "Recenzja A", "Recenzja B" etc. W oryginalnym schemacie konkurowały ze sobą tylko dwa teksty, więc teraz ich system nie przejdzie, ale załóżmy, że każdy oceniający musi wystawić punkty wszystkim recenzjom w skali na przykład 0 do 10.
Vampircia pisała, żeby oceniać odrębnie pewne rzeczy: oddzielnie świat przedstawiony, oddzielnie styl, postacie, więc załóżmy, że od jednej osoby jeden tekst może dostać maks. 10 punktów. Powiedzmy: 3 za styl i słownictwo, 1,5 za opis świata przedstawionego, 1,5 za charakterystyki postaci, 2 punkty za znalezienie i poprawienie błędów/inne sugestie, 2 punkty za tzw. walory specjalne.
Teraz mam nadzieję, że nie zamotam za bardzo :3 Jeżeli za styl i słownictwo można dostać maksymalnie 3 punkty, to oczywiście oznacza to, że można dostać 0, 1, 2 lub 3 (nie wiem, czy bawimy się w połówki), a nie tylko ALBO zero ALBO trzy.
W ten sposób wszyscy poza Panią Admin oceniają anonimowe recenzje.

A jeżeli mogę zasugerować jakąś formę nagrodzenia, to przyszła mi do głowy banalna w swej prostocie rzecz, tylko ja tego nigdy nie opanowałam na starym phpBB. Jak mamy te wszystkie kategorie dla userów: administrator, pisarz, amator, etc., to wielkiemu zwycięzcy można by nałożyć jakiś indywidualny tytulik Naczelnego Recenzenta, albo co tam będzie chciał. A najlepiej, żeby było w takim jadowitym różowym, co się będzie w oczy rzucać :P

Tak osobiście nie wiem czy na sto procent się będę pisać, ale pomysł brzmi fajnie i może się podczepię :3

Awatar użytkownika
Miryoku
junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: Miryoku » 14 wrz 2010, 23:43

Naczelną Recenzentką i tak chyba nieformalnie jest tu An XD Ale podoba mi się Twój pomysł, Daphne. Tak samo jak koncepcja z anonimowymi recenzjami, przynajmniej będzie sprawiedliwie.

Dobra, Vampi, masz już parę osób do konkursu, wyszło na Twoje, warto go robić ^^
Hyuu~!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 14 wrz 2010, 23:48

Vampircia pisała, żeby oceniać odrębnie pewne rzeczy

Wcale tak nie pisałam. Chodziło mi o to, żeby recenzję podzielić na podpunkty, ale ocena byłaby jedna. I naprawdę nie rozumiem czemu recenzje miałyby być anonimowe. W ogóle to, co napisałaś jest strasznie zagmatwane. Po co komplikować sprawy?

Awatar użytkownika
Daphne
amator

Postautor: Daphne » 15 wrz 2010, 00:04

Vampircia pisze:
Vampircia pisała, żeby oceniać odrębnie pewne rzeczy

Wcale tak nie pisałam. Chodziło mi o to, żeby recenzję podzielić na podpunkty, ale ocena byłaby jedna. I naprawdę nie rozumiem czemu recenzje miałyby być anonimowe. W ogóle to, co napisałaś jest strasznie zagmatwane. Po co komplikować sprawy?

Przepraszam za nadinterpretację, tak to odebrałam ;) Dla mnie to nie jest skomplikowane, bo wiele osób się posługuje tym systemem i popiera anonimowe głosowania. Mnie takie formalności są obojętne, bo najważniejsze żeby większość była zadowolona i ludzie się uaktywnili, natomiast zawsze byłam wielką obrończynią ocen punktowych z tego względu, że nie da się obiektywnie ocenić czyjejś pracy literackiej. Można mu wytknąć, że wali orty, ale reszta jest bardzo subiektywna. Pisanie to nie matematyka ^^ Wspólna ocena bez konkretnych kryteriów niesie ryzyko remisów, a chociaż przecież to nie jest takie strasznie serio i w duchu poważnej rywalizacji, to jakoś oceniać to trzeba. Tylko fakt, to wtedy wymaga przejścia przez każdą recenzję i zastanowienia się, co komu wyszło lepiej.

Awatar użytkownika
An-Nah
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: An-Nah » 15 wrz 2010, 07:27

Hmmm, a teraz pytanie: po co ocena punktowa? Jaki to będzie miało wpływ na wynik konkursu? Przecież ma wybierana być najlepsza recenzja, a nie ta, w której autor najwięcej/najmniej punktów dostanie.

Punkty zresztą też nie są subiektywne, wierz mi, Daphne. Widziałam ocenialnie, gdzie oceniający mógł pojechać zerami po całym tekście bo nie lubił, dajmy na to, danego fandomu.

Ogólnie jestem za recenzją czysto opisową, beż żadnych ocen. Ot, taki rozbudowany komentarz.

I fajnie, że się ludzie zgłaszają :)

Wróć do „Konkursy”