Używanie magii w historii

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
MSM44
amator

Używanie magii w historii

Postautor: MSM44 » 29 sie 2019, 21:54

Witam wszystkich i mam nadzieje, że uda mi się tu rozpocząć ciekawą dysputę.

Jak według was powinno wyglądać rzucanie czarów podczas historii?

Najczęściej rzucanie zaklęć wygląda po prostu tak: Postać wykrzyczy np. Kula Ognia i już jest. Do tego jeszcze pojawia się magiczny krąg dla efektu wizualnego (choć głównie jest on w anime). Według mnie taki zabieg choć bardzo ułatwia tworzenie historii, psuje istotę magii jako wiedzy tajemnej.

Sam jestem zwolennikiem takiego przedstawienia magii, gdzie bohater musi się namęczyć. Czyli chodzi o inkantowanie zaklęcia przy użyciu specjalnego języka. Do tego wiele zaklęć wymaga odpowiednich i precyzyjnych gestów podczas inkantowania. Dlatego też w klasycznych fantasy magowie nie noszą zbroi. Jej ciężar utrudniałby wykonywanie gestów i znacząco zmniejszyłby siłę zaklęcia. W niektórych uniwersach zaklęcie należy wypowiedzieć z odpowiednimi emocjami i siłą głosu. Wymaga to od autora by sporo pogłówkował, ale według mnie lepiej to przedstawia samą istotę magii.

A według was jak powinna wyglądać magia?
Zapraszam na mojego bloga o tematyce hentai.
https://msmhentai.blogspot.com/

Zapraszam na mój fanpage.
https://www.facebook.com/MSM44-2813368278692801/

Awatar użytkownika
An-Nah
mistrz
Kontaktowanie:

Re: Używanie magii w historii

Postautor: An-Nah » 29 sie 2019, 22:22

Magia powinna wyglądać tak, żeby pasowała do tego, co autor chce powiedzieć. Fajnie by było, żeby miała jakieś zasady, które nie zmieniają się ze strony na stronę i nie przeczą same sobie. W ogóle fajnie by było, żeby autor magię przemyślał, zastanowił się jak, po co, dlaczego, skąd to się bierze i co z tego wynika. Niech sobie wymyśli spójny system który działa w jego świecie - a to, czy będzie on polegał na długich inkantacjach, czy na nagłym wypalaniu magicznej energii - to już mi wszystko jedno.

Ograniczenie rzucania zaklęć w zbroi wzięło się z tego, że mag w D&D byłby po prostu za potężny :P W zbroi da się nawet fikołki wywracać :P
No Savior Vivre guidances explained how you should behave when you are kind of stuck with an evil alien leader whom you tried to assassinate

Wróć do „Rozmowy o twórczości”