Pochwalmy się simami

Tutaj rozmawiamy na wszelkie tematy nie związane z fanfikami i opowiadaniami.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Pochwalmy się simami

Postautor: RedHatMeg » 22 paź 2013, 17:30

Tutaj opowiadamy o naszej radosnej twórczości w grach The Sims. Możecie wrzucać do tego tematu zdjęcia waszych simów, jak również zbudowanych przez was domów. Możecie tutaj dzielić się także swoimi doświadczeniami związanymi z tą grą.

Na dobry początek przesyłam wam dawno obiecane zdjęcia simowych wersji Saturnina i Adeliny. Na początek zdjęcie grupowe:
Obrazek
Dalej, o wiele bardziej adekwatne dla postaci mojego demonka zdjątko:
Obrazek
A tutaj Adelina przy swoim hobby:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 maja 2014, 09:54 przez RedHatMeg, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
kociara81
moderator

Postautor: kociara81 » 22 paź 2013, 17:52

Ja akurat gram w trójkę (jak widać po screenach gra się na średnich ustawieniach, bo nie mam mega wypasionego sprzętu z kosmosu, by grać tą krową (TS3) na mega full detalach i HD). Cóż dużo tu bym mogła gadać i marudzić, ale to później.

Otóż aby sobie zwizualizować postaci do mojego jeszcze niepublikowanego opowiadania autorskiego (nazwa kodowa Hax Oneshot, pełną i odpowiednią nazwę poznacie dopiero jak będzie opublikowany).

Otóż najwięcej problemu miałam kiedyś sobie z wyobrażeniem Binary Dust. A mała zabawa w TS3 jakoby mi pomogła i łatwo potem przenieść mi na opis postaci.

W przyszłości mogę porobić więcej fotek, na razie mam tylko jedną z gry, taką grupową (co zrobiłam kiedyś dla Astroni, bo z ciekawości chciała ich widzieć).

Obrazek

A więc na pufie z tabletem to Binary Dust, leżący na ręczniku to Atomic Wind, a przy laptopie to Shadow Runner.

PS: Wygrzebałam screen z pewnym Easter Eggiem co nawiązuję do Autostopem przez Galaktykę (TS3: 4 Pory Roku):

Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 22 paź 2013, 18:15

To ja tu mam dla was Seta w postaci Paula Reeda wraz z Bast:
Obrazek

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 22 paź 2013, 19:20

Meg, ty chcesz wyczerpać dostępną bazę danych dla tego forum? My obecnie mamy blisko setkę wypielęgnowanych i wypieszczonych Simów czystej krwi... który ród mamy przedstawić? Może Tarkinów, bo ich jeszcze mało? A może zawalić forum pracą habilitacyjną na temat rozmnożonego i rozgałęzionego do niemożliwości rodu de Varvare? Hm, a może Dunkelheitowie? Nie? Chupacabrowie? Zaraz, ich wżeniamy w de Varvarów, to się chyba razem liczą... A może zwierzęcy ród Stworów, towarzyszący de Varvarom? Hm? Też nie? A może o planach dotyczących kociego rodu de Pompadour? To naprawdę nie jest dobry pomysł, tak pytać nas o Simy.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 22 paź 2013, 19:29

Możesz dać protoplastów rodów i opowiedzieć o dziejach najulubieńszych rodzin. Nie musisz przesyłać zdjęć.

Chciałam jeszcze pokazać wam moich simsowych van Hoovenów, ale nie znalazłam odpowiedniej fotki. Jedynie coś ze ślubu Cedricka i Winifred i jakieś zdjęcia z akademika.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 22 paź 2013, 20:22

Skoro... nalegasz *głos psychopatycznego mordercy.* Protoplaści rodu de Varvare, Reikki (blondyna) i Tarterre.
Obrazek
Dzieje rodu... hm, mnożą się. Ród ma u nas na celu zdobycie funu graniem wsobnie hodowanych simsów czystej krwi i jedyny szkopuł w tym, że za dużo im ciemniejszych i czarnowłosych wżeniliśmy. Teraz próbujemy wżeniać blondynów i rudych, coby nieco podwyższyć współczynnik aryjskości.

A to nasz ulubiony transwestyta-czarownik. Sparowany z wilkołakiem, rozmnożony metodą kosmitową, a tak w ogóle to gej.
Obrazek

Protoplaści nieco ostrożniej niż de Varvarowie mnożonego rodu Tarkinów, Shanara i Ahmed.
Obrazek
Z racji krótszej linii rodowej i skromniejszego mnożenia Tarkinowie nie są wielkim rodem i pewną historię mają... ale hieny nie snują w Simsach historii :/
W każdym razie jak kiedyś u Tarkinów urodzą się bliźniaki, nazwiemy je Morfem i Fonem.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
kociara81
moderator

Postautor: kociara81 » 22 paź 2013, 22:04

Wildze że tu wyznawcy TS2. Ja to taki hipster tu z swoim TS3 :(.

Ja myślę by dać fotę mojej najstarszej simki (z 2009 OMG ). Wciąż mam zapis w nią i czasem nią gram. Mimo masy bugów jakimi się cechuję TS3 jakoś działa (tylko zbugowanej pamięci z podróży nie mogę jej wyczyścić więc nie mogę od nowa robić i kontynuować przygód związanych z dodatkiem Wymarzone Podróże (a tak bardzo lubię wykonywać te "questy")). Znaczy jest ona młodym dorosłym, ale stara chodzi o to że zapis z nią istnieje od 2009 (od samych początków TS3). Trza ją nauczyć sporo umiejętności i dokończyć dużo wyzwań by była simem co ummie wszystko, także umiejętności związane z wszystkimi dodatkami. Więc to jest bardzo długi cel, przez co mam sens grać. I chcę aby ona była pierwszą simką która zobaczy przyszłość (związane z dodatkiem Skok w przyszłość) znaczy zobaczyć Oasis Landing (nie wiem jak się zwie miasto przyszłości w polskiej wersji). Oj dużo tu opowiadać.

Zwie się Halina Hiperbola (jak OC w Złap mnie jeśli...). Nazwałam tak by nie zapomnieć o tym że jest tam taka postać w tym ff do Charyzjusza Chakiera.

Heh że na stacjonarnym jeszcze nią grałam (chlip chlip dobre wspomnienia). Heh nadal będę szukać sposobu by wyczyścić z niej bugi wiązane z chu*piiiiik* kodem systemu podroży, który psuję często simy i zapisy (lecz dwa mody teraz ratują mi tyłek przed większościami bugów związanych z podróżą).

Jak ktoś ma jednak TS3 to mogę podzielić się z poradami jak poradzić z wkurzającymi bugami. I może jakieś mody i CC polecę.

Że Skok w przyszłość to ostatni dodatek do TS3. I do jesieni 2014 (premiera The sims 4), będą tworzyć tylko różne rzeczy do The sims 3 Store.

Co do TS4 nie podobają mi się. Są oni tacy plastikowi o_O. Te TS4 to takie TS1 w HD.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2013, 22:14 przez kociara81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 22 paź 2013, 22:10

Po prostu z TS3 nie mamy żadnych foć. Zresztą rzadko gramy, bo chodzi jak objuczony wół z opóźnieniem w rozwoju. A poza tym musimy spróbować przeinstalować na Dimę Dysk-Zewnętrznego, bo inaczej zeżre nam ostatnie ostatki miejsca na dysku.

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
kociara81
moderator

Postautor: kociara81 » 22 paź 2013, 22:22

To prawda TS3 jest ociężałe (jakoś się przyczaiłam). Ale mody naprawiające bugi TS3 czynią cuda i da się w to grać w miarę normalnie. Gdyby nie one to bym TS3 nie tykała. A bez nich gra jest ledwo grywalna. Ech Ci dzisiejsi twórcy gier, pre-alphy chyba publikują jako wersje stabilne.

Ale to prawda że engine TS3 jest mocno pogmatwane.

Podobno ma być lepiej w TS4. Ale tymczasowo TS4 bardziej mnie straszy (bardziej zaawansowane emocje dla simów WTF?) niż przyciąga (ale i tak mam jeszcze dużo w TS3 do odkrycia). I ten desing, brrr (są one bardzo creepy). Byle pojawili się moderzy co dadzą im normalny wygląd.

Awatar użytkownika
kociara81
moderator

Postautor: kociara81 » 23 paź 2013, 19:34

Wiem post pod postem ale podzielę się moja wiedzą bezużyteczną czyli: Jak doprowadzić TS3 by było trochę grywalne.

Nie da się ukryć że engine TS3 jest okropne. Programowanie typy copy and paste i bugi które od wielu lat czekają na poprawę i coraz bardziej mała "stabilność " (już JJ3D jest bardziej od tego stabilne) z każdym patchem i nachalna reklama The sims 3 Store (a z najnowszym patchem dali okienko z informację "Zamów The sims 4"). Ale przecież to EA Games więc po nich można jak najbardziej się spodziewać.

Otóż to społeczność moderska TS3 sprawia że gra nadaję się do grania. Więc to na tyle wstępu i przechodzę do konkretów.

Po pierwsze jeśli przeszkadzają nachalne reklamy TS3 Store wyłączcie w opcjach wyświetlania typu kupowania rzeczy z Store w grze. Po drugie zablokujcie każdemu kawałku TS3 dostęp do internetu. Po co skoro i tak nie chcecie korzystać z tego socjalnego crapu. Przynajmniej EA nie będzie mogła was tak mocno szpiegować (o RLY nie wiecie że dzisiejsze gry mają w sobie legalne spyware, które się tłumaczy że to zabezpieczenia antypirackie?).

Jednym z znanych bugów TS3 jest to że bierze więcej FPS niż potrzebuję, a nawet chcę więcej niż w stanie jest wygenerować karta graficzna. Często ofiarą są mega wypasione karty graficzne za kuuupę kasy (które często zmieniały się w spalony kawał metalu). Więc wiele osób instaluję sobie mały programik do limitowania fps do 30. Mogę zapodać stronę z tym programem. Więc jeśli wam życie tylko z 30 fps nie przeszkadza możecie z tego skorzystać.

Link: http://www.moreawesomethanyou.com/smf/i ... 585.0.html

Jednymi z najważniejszych modów dla mnie są te od Twallan''a. To one powoduję że nagle gra jest grywalna. Oto mody z kategorii naprawmy to co EA zchrzanił i są zbyt leniwi by naprawić.

Pierwszy z nich to Error Trap. Naprawią on błędy w zapisach i zapisuję z tego raport. Natomiast Overwatch naprawia akurat fuckupy samego silnika i związane z modami. Gra bez tych modów to szczyt masochizmu. Każdy gracz bez tej dwójki TS3 nie ruszy.

Error Trap: http://nraas.wikispaces.com/ErrorTrap

Overwatch: http://nraas.wikispaces.com/Overwatch

Na jego stronie też można znaleźć inne ciekawe mody np posiadając je możesz posiadać więcej niż 8 simów (engine ma limit do 25 simów w jednej rodzinie i 180-200 w całym mieście).

Inne które mogę polecić to Register. Każdy kto ma więcej niż podstawę TS3 wie że przydział roli (znaczy generowanie NPC) jest bardzo wadliwe. Mod ten dodaję własne zarządzanie rolami i samemu możesz wybrać do jakiej roli danego sima przydzielisz i dużo dużo więcej.

Ci co chcą mieć bardziej zaawansowaną władze nad miastem i simami i tęsknią za bogactwem ukrytych narzędzi i cheatów, które widział w TS2 polecam MasterController.

Ogólnie mam masę ulubionych modów od tego autora, ale dużo tu opowiadać. Ale jak wspomniałam must have to Error Trap i Overwatch.

TS3 trza co jakiś czas czyścić catche, bo lubi się często zapełniać jakimiś śmieciami przez to często pojawiają sie problemy.

Poradnik: http://simswiki.info/wiki.php?title=Gam ... ache_Files (ang)

Inna rzecz co się wam przyda to tez umiejętność instalacji plików package (najczęściej w tym typie plików są zapisywane mody)

Poradnik (ang): http://simswiki.info/wiki.php?title=Gam ... kage_Files

System wspomnień który przyszedł w patchu 1.21/1.22 powoduję więcej problemów niż pożytku i funu oraz powiększa save do potwornych rozmiarów. Polecam w opcjach gry je wyłączyć.

Innym problemem z którym zmagają się gracze TS3 jest większe lagowanie gry gdy liczba plików package przekroczy 100. Lecz znaleziono na to sposób. Otóż gra nie patrzy zbyt dużo na rozmiary plików a na ich ilość. Więc gracze opanowali umiejętność "pakowania" wielu plików package do jednego.

Poradnik (ang lub niem): http://sims3.crinrict.com/en/2011/04/tu ... e-lag.html

Inna rzecz która wkurza graczy jest to że lanucher dołączony do gry jest nieprzejrzysty i ociężały. Więc gracze do instalacji dodatków (CC) używają custom lanuchery. Ja akurat polecam CC Magic (może jest i ociężały bo pisany w .NET, ale jednak jest dobra alternatywą). Lecz i tak oryginalne rzeczy z Store (te pirackie możecie instalować przy pomocy custom lanuchera), światy i parcele (jak i te z Store jak i przez graczy) trza instalować z lanuchera dołączonego do gry.

CC Magic: http://sims3.the-prof.net/forums/index. ... 725.0.html

Jeśli czekanie łaskawie na lanuchera i potem odpalenia z niej gry jest dla was męczące, to gracze odkryli metodę jak bez niego odpalić samą grę

Poradnik (ang): http://modthesims.info/wiki.php?title=G ... e_Launcher

Jako ciekawostkę zapodam to że jest tworzony program które ma być próbą stworzenia TS3 Portable: (http://www.moreawesomethanyou.com/smf/i ... 165.0.html). Ale od Rajskiej Wyspy coś zatrzymał się w rozwoju.

Jak widzicie ta się doprowadzić TS3 do jakiegoś porządku, ale cóż jednak się trza trochę namęczyć. Macie jakieś pytania. Z chęcią odpowiem.

Awatar użytkownika
kociara81
moderator

Postautor: kociara81 » 30 paź 2013, 17:08

To ja tutaj znowu sama się pochwalę. Otóż zrobiłam podczas ostatniej sesji gry więcej fotek Binary Dust, Shadow Runnerowi i Atomic Windowi.

Tymczasowo na jakiś czas przygarnęłam do rodziny kosmitkę, ale tak już wzięłam na chwilę (dać jej jakiś ciekawy zawód, ubiór i umiejętności pouczyć) i ją wyprowadziłam.

Na sam początek parę fotek z serii WTF: I tak bugów i logiki simów w TS3 nie ogarniesz:

Pierwsza fota to była zrobiona jakieś testowej rodzinie (patrzyłam jakie bugi można spotkać wtedy w świecie Uniwersytetu Simowego (TS3 Studenckie Zycie)). Mój sim nie mógł wejść do uczelni przez tłum miastowych simów (simowie mają okropną logikę jeśli chodzi o wchodzenie do danych budynków gdy jest ich tłum. Ale długo tu opowiadać i tym bugu) I oto klasyczny przykład deadlocka:

Obrazek

Dalej to już dziwne sytuacje mojej trójki.

Ciekawe miejsce do przeglądania neta na laptopie według Binary Dust (wtedy na chwilę dałam jej wolną wolę):

Obrazek

Animacja kosmitki się zbugowała podczas czytania książki:

Obrazek

Shadow Runner nawet w toalecie nie jest w stanie rozstać się z drinkiem:

Obrazek

A teraz coś bardziej normalnego.

Shadow i Atomic już są gotowi by wyruszyć w miasto przyszłości: Oasis Landing (tutaj sobie grają na automacie w grę):

Obrazek

Otóż pewnego dnia postanowiłam wysłać ich do pubu by się mogli zabawić po pracy.

Shadow rozmyśla przy oknie nad czymś:

Obrazek

Binary przy barze czeka na drinka:

Obrazek

Atomic postanowił zająć parkiet:

Obrazek

Shadow się też skusił na drinka (aż tak polubił ten drink że nie chciał się rozstać z nim nawet w toalecie, a to pokazałam w powszednich screenach):

Obrazek

Trójka tańczy na parkiecie:

Obrazek

A teraz random foty z gry:

Magiczne gnomy:

Obrazek

Jakaś łazienka z parceli publicznej:

Obrazek

Simowa telewizja (w tym wypadku kanał dla dzieci):

Obrazek

Binary Dust w CAS (Create a Sim, cześć gry w której się tworzy i edytuję wygląd sima). Może kiedy indziej pokaże resztę w CAS

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To na tyle screenów z mej ostatniej gry.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 30 paź 2013, 18:06

Powiem ci, że podoba mi się styl Shadowa :mrgreen: . A ten program dla dzieci to chyba jeszcze z TS2.

Edit:
Postanowiłam się pochwalić swoją nowopowstałą simową kosmitką, Ael (zrobioną przy pomocy starego dobrego boolpropa). Ewentualnie potem będę kontynuować jej sagę.

Oto ona w ogóle:
Obrazek
Ael jest simką, kótra pragnie wiedzy i chciałaby stać się szalonym naukowcem. Ma szczególny talent do nauki.
Obrazek
Ael ucząca się techniki.
Obrazek
Ael spotyka Saturnina. Na szczęście obeszło się bez tormentowania.

Awatar użytkownika
kociara81
moderator

Postautor: kociara81 » 30 paź 2013, 19:43

Hmm ciekawy dresing sima, jak na korzystanie tylko z podstawy z TS2 bez żadnych CC i rzeczy z EA TS2 Store (który już nie istnieje, znaczy TS2 EA Store, jak i oficjalna strona TS2).

Tak kanały telewizyjne w TS3 są robione w TS2. Przypadek? Nie sądzę! (to było specjalnie, nawiązanie do pewnego mema)

Fabularnie (patrząc na utworzone rodziny jak i w TS2 jak i w TS3), TS3 to przeszłość TS2.

Strój akurat który nosi Shadow jest strojem do pracy. Jego strój codzienny możesz zobaczyć w mym starszym poście jak robiłam im fotkę grupową na plaży.

Takie małe szczegóły na temat tego co użyłam by był taki jak na tym zdjęciu:

- skóra (You are real od Buhudain)
- oczy VKG - Eyes (20) od Veritas aka KG
- fryzura z EA Store
- okulary to jeden z bonusów za edycję limitowaną TS3 Skok w Przyszłość
- strój i buty są ekskluzywnym elementem dołączonym do świata Księżycowe Jeziora z EA Store.

Zdjęcia były robione w mieście stworzonego przez gracza o nazwie: Evansdale County - Extended Version (z wyjątkiem starego screena z bugiem,, który był robiony w Uniwersytecie Simowym z dodatku Studenckie Życie).

Ale to takie szczegóły dla tych co mają na ich punkcie zboczenie. A wiem że dużo graczy lubi takie szczegóły

PS: Dla zboczonych użytkowników forum mogę zrobić im rozbieraną sesję zdjęciową :P (nie martwcie się nie będą oni jak ken i barbie, bo Kicia lubi czasem dawać simom elementy by byli bardziej realistyczni)
Ostatnio zmieniony 30 paź 2013, 20:13 przez kociara81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 30 paź 2013, 20:04

kociara81 pisze:Hmm ciekawy dresing sima, jak na korzystanie tylko z podstawy z TS2 bez żadnych CC i rzeczy z EA TS2 Store (który już nie istnieje, znaczy TS2 EA Store, jak i oficjalna strona TS2).

Po raz pierwszy od kilku lat użyłam boolpropa w trybie tworzenia rodziny, który umożliwia zrobienie sima o zielonej skórze i ustawienie stroju jakiegoś NPCa jako ubrania codziennego (dzięki uprzejmości polskiej simsopedii odkryłam, co robiłam źle ostatnim razem).
kociara81 pisze:Fabularnie (patrząc na utworzone rodziny jak i w TS2 jak i w TS3), TS3 to przeszłość TS2.

Słyszałam :mrgreen: . Ciekawe by było, gdyby w TSM było już gotowe królestwo, które byłoby pierwotnym Sim City. No i żeby był protoplasta rodu Ćwirów.

Awatar użytkownika
kociara81
moderator

Postautor: kociara81 » 30 paź 2013, 20:57

TSM to średniowieczny okres całej simowej serii. TSM było sporo królestw. Ale korzenie SimCity obstawiam między Mechanowem (chociaż myślę że mieszkańcy tego miasta chyba przybyli w Galiffrey bo zwią siebie Władcami Czasu bo podobno okryli maszynę do podróży w czasie), a Kupczycami.

Inna ciekawostka między Sim City: Społeczności a TSM to Partia Autorytarna ma taki sam symbol jak Jakubini

Ten wątek Ćwirów się dziwne poplątał. W TS1 Bella była dorosła, a Kasandra dzieckiem. W TS2 zaginęła jako dorosła, a w TS3 była dzieckiem. W mieście Księżycowe Jeziora był Easter Egg, który dawał niby taką poszlakę, że kosmici zabrali ją do tego miasta i w nim spędziła resztę życia (albo to po prostu jej kolejny klon?). A patrząc na przecieki jeśli chodzi o losy Belli w TS4 to chodzą ploty że tak naprawdę ona zmieniła się w wampira, wedle interpretacji wielu fanów jednego z Easter Eggs, który EA Game ukrył w trailerze TS4. Albo że linia czasu jeśli chodzi o Gothów i Ćwirów w TS4 to okres nastoletni Belli. Czyli TS4 podobno ma być po TS3, przed TS1, a TS2 po TS1.

Oto ten Easter Egg:

https://www.youtube.com/watch?v=m3yEWPa2Mgg

Powiem Ci ze linia czasowa Don'a to dopiero mindfuck

Skomentuję to ogólnie tak:

Obrazek

Pokaże ciekawy przykład rewolucji na podstawie pewnego typu sima specjalnego (robot).

Magiczne roboty/gnomy? z Mechanowa (TSM) -> Simbot (TS3 Kariera) -> Servo (TS1 Balanga; TS2 Własny Biznes) -> Plumbot (TS3 Skok w Przyszłość)

Dzięki temu przykładowi widzisz "chronologię" serii. A TS4 jak wspomniałam podobno rozgrywa po TS3 i przed TS1. Ale czy to może okazać się prawdą to się dowiesz jesienią 2014 (premiera TS4).

Wróć do „Hydepark”