Projekty i pomysły

Tutaj piszemy o wszystkim co z fanfikami związane, szukamy beta readerów, prosimy o porady, prezentujemy swoje przemyślenia.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Re: Projekty i pomysły

Postautor: Skorpion » 03 paź 2018, 10:01

Ok, Preity ubiegła mnie i stworzyła zombie team.
Obrazek

Awatar użytkownika
RedHatMeg
szekspir
Kontaktowanie:

Postautor: RedHatMeg » 29 lis 2018, 18:39

Pewnie już rzygacie moją fazą na Star Treka, jednak chciałam się podzielić pewnym pomysłem na fika, który przyszedł mi do głowy wczoraj. Zdaję sobie sprawę z tego, że pomysł jest durny.

Mój pomysł polega na tym, że jest sobie kapitan, który wychował się w kolonii New Warsaw, która składa się w większości z Polaków. Ojciec naszego bohatera opowiadał mu historie o Polsce a także o jego przodkach, którzy walczyli w wielu ziemskich konfliktach. Nasz bohater chciał się z New Warsaw wyrwać, toteż wstąpił do Gwiezdnej Floty i tak oto właśnie dostał własny statek. Z czasem odkrył, że wiele z opowieści ojca poddaje mu pomysły na to, jak rozwiązać problemy, na które natyka się podczas podróży międzygwiezdnych, a przy okazji spotkanie z innymi kulturami w galaktyce pomaga mu spojrzeć na przeszłość ojczyzny w nowy sposób.

Na razie nie za bardzo wiem, kto ma być w jego załodze, ale jednego jestem pewna - chcę, aby miał Ferengi jako pierwszego oficera.
Zapraszam na mój blog: https://planetakapeluszy.com/

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 29 lis 2018, 19:04

Ja bym chciała Star Treka o Polaku.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Preity
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 29 lis 2018, 20:20

Polak i Ferengi w jednej załodze - kcem to czytać !
Nagi wyszedłem z łona matki
i nagi tam wrócę.
Dał Pan i zabrał Pan.
Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

Hi 1, 21

Gibbs2
amator

Postautor: Gibbs2 » 27 kwie 2019, 14:11

Od dłuższego czasu po głowie chodzi mi pomysł napisania multicrossovera z postaciami z kilku moich ulubionych uniwersów, ale albo wracam wieczorami z pracy do domu i nic mi się nie chce, jest coś ważniejszego do roboty. Na dodatek ilekroć zaczynam to orientuje się, że nie wiem od czego zacząć. Zaczynam się zastanawiać czy w ogóle będę coś w stanie napisać, a chęci mam duże. Jak mam zmobilizować się do większego wysiłku w tej materii? Czasem mam wrażenie, że walę głową w mur.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 27 kwie 2019, 14:47

Poczekaj aż będziesz mieć więcej wolnego czasu i energii. Bez sensu brać się za coś na siłę, jeśli ma być to z założenia coś przyjemnego.

Awatar użytkownika
Zaczarowana
uczeń

Postautor: Zaczarowana » 27 kwie 2019, 15:29

Nie wiem, czy to Ci pomoże, Gibbs, ale ja zawsze zapisuję gdzieś pomysły, żeby mi nie wyleciały z głowy. Robię taki ogólny zarys. Jak wymyślę coś nowego do dopisuję do koncepcji i po jakimś czasie to się zaczyna rozrastać.

Z kolei jak mam pomysł na dalszą fabułę odpowiadania, niż piszę w danym momencie, a nie daje mi to spokoju, to zapisuję ten fragment w osobnym zeszycie, który (bardzo odkrywczo) jest zatytułowany fragmenty opowiadań. Notuję wtedy, do jakiego opowiadania to jest fragment i w którym momencie fabuły powinien się znaleźć. Później rzecz jasna przy przepisywaniu, taki fragment poprawiam i dostosowuję do tego, co mam.

Więc może po prostu spróbuj w ten sposób, że w wolnych chwilach zapisuj małe fragmenty. Później jak będziesz miał wiecej czasu, to połączysz je w całe sceny/rozdziały, a później opowieść. Znaczy, wiadomo nic na siłę, ale może nie zaszkodzi spróbować? Przesyłam wenę do pisania! ;)
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2019, 19:56 przez Zaczarowana, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bądź tym kim jesteś i mów to, co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni, nie mają z tym problemu."
- Fritz Perls -

»ao3«»Mirriel«»ff.net«

Awatar użytkownika
An-Nah
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: An-Nah » 01 sie 2019, 15:18

Zaczęłam rozpisywac projekt na NaNoWriMo tegoroczne, och, jak mi sie zaczyna pieknie skladac w calosc pare rzeczy, do listopada powinnam miec plan. Bedzie ten sam swiat co w znanych niekturym stad Jencach. Bedzie steampunk kub diselpunk (nie jestem pewna...), problemy spoleczne, rewolucja, bohaterka na wiecznym wkurwie i jej mentor o opinii villaina. Sie zaczynam delikatnie jarac.

Ponadto przydaloby sie ze dwa autorskie opowiadania walnac przed listopadem. Pewnie z jedno w tym swiecie. Drugie nie wiem, ale moze jakis horror? Albo space opere?

Ponadto mam w glowie sequel do fanfika ktory wlasnie skonczylam: bedzie duzo polityki, pokopane straumione spoleczenstwo i lekko toksyczny romans trzech egocentrycznych jednostek. Ale zanim znow wsiakne w dlugiego fica, musze napisac seks czolgow, bo obiecalam :P
No Savior Vivre guidances explained how you should behave when you are kind of stuck with an evil alien leader whom you tried to assassinate

Awatar użytkownika
Skorpion
noblista
Kontaktowanie:

Postautor: Skorpion » 11 paź 2019, 21:29

Wpadłem na pewien pomysł. Na razie tylko wpadłem, a wiadomo, że od zderzenia z pomysłem do jego realizacji bardzo długa droga, ale mogłoby to być ciekawym wyzwaniem. Otóż myślałem o nowym Slasherze, z tym, że byłby on zupełnie odrębną historią, dzielącą z oryginałem jedynie morderczo-komediowe uniwersum. Najważniejsze założenie - po części pisaliby go czytelnicy. Kojarzycie może takie gry na zasadzie "choose your fate"? Pierwszy raz z taką grą spotkałem się przy Final Destination 3. No i pomyślałem, że w zależności od jakichś odpowiedzi czytelników na pozornie błache pytania kształtowałbym historię. Pomysł już się zasiał, a więc wszystko możliwe... Z tym, że to dość wymagający projekt, bo musiałbym stworzyć wiele różnych wariantów historii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 12 paź 2019, 10:25

Mnie się podoba:)

Wróć do „Rozmowy o twórczości”