Ogłoszenia parafialne

Wszelkie propozycje i sugestie idą tutaj.

Moderatorzy: Miryoku, kociara81, Preity

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Ogłoszenia parafialne

Postautor: Vampircia » 20 sie 2011, 12:32

Słuchajcie kochani, przyszedł mi do głowy pomysł, ale nie sądzę, bym sama była w stanie go zrealizować, więc szukam pomocy. Pomyślałam, żeby zrobić na forum coś w rodzaju spisu treści. Czyli temat, w którym byłby spis wszystkich fanfików na forum, jakoś ładnie pogrupowanych. To bardzo ułatwiłoby ludziom szukanie tego, co ich interesuje. Oczywiście to sporo roboty i musiałoby to być regularnie aktualizowane. Co bym mogła zaoferować w zamian? Może jakąś specjalną rangę na forum. Pomyślę, jakby ten spis miał wyglądać i dam wam znać, a wy się zastanówcie, czy chcielibyście pomóc.
Shoot first. Think never.

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 20 sie 2011, 12:50

Ja chętnie pomogę. Nie mam ostatnio dużo dostępu do sieci z różnych powodów, ale kiedy już będę miał, chętnie wezmę się za regularne aktualizowanie.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 20 sie 2011, 13:01

Ponieważ większość osób szuka pod kątem konkretnych fandomów pogrupowałabym to przykładowo tak:

Manga&Anime

Hetalia

fanfik

Zresztą zaraz utworzę subforum z tematami, bo myślę, że nie ma sensu upychać wszystkiego w jednym temacie, tak będzie bardziej przejrzyście. Skataloguję jakiś mały dział, żeby wam pokazać jak ja to widzę. Uwagi proszę pisać tutaj. Na razie bym zrobiła to dość prosto, bo pomysły na udziwnienia przyjdą z czasem. Najważniejsze, żeby to było użyteczne.

Awatar użytkownika
Natka
pomocnik

Postautor: Natka » 20 sie 2011, 13:15

Mnie się wydaje, że przy rozmiarach forum jeden temat by wystarczył. Ale z drugiej strony... Może to i ma sens, większość ludzi woli mieć wszystko od razu na wierzchu, kiedy czegoś szuka.
Tak poza tym, masz już drugiego ochotnika na "archiwistę".
OC-holic

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 20 sie 2011, 13:31

Zrobiłam przykładowy katalog z tego najmniejszego działu. Jak widzicie postanowiłam użyć różnych kolorów. Na zielono jest nazwa fandomu, na niebiesko autor, na czerwono te cięższe tagi i ostrzeżenie. Starałam się zawrzeć jak najwięcej informacji jak najzwięźlej. Niestety nie każdy autor podaje wszystkie dane, więc nie zawsze można wszystko uwzględnić. Zaraz założę temat z uwagami, gdzie będzie można zgłaszać różne rzeczy, więc autorzy będą mogli sami pomóc w uzupełnianiu katalogu. Zdecydowałam się na różne kategorie, gdyż są osoby, które np. interesuje tylko film, albo tylko anime, więc tak im będzie wygodniej. Myślę, że dział 18+ można zrobić jako jedną kategorię, bo nie ma tego dużo. Napisałam do Yuri, mam nadzieję, że zgodzi się tym zająć. Zaś was proszę, żebyście powiedzieli jaką kategorią chcielibyście się zająć.

Awatar użytkownika
Natka
pomocnik

Postautor: Natka » 20 sie 2011, 15:41

Anime/Manga poproszę.
OC-holic

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 20 sie 2011, 15:58

No to wzięłaś spory dział na swoje barki. Dobrze, to w takim razie podaję wytyczne:
- fandomy w kolejności alfabetycznej
- nazwy fandomów na zielono, pogrubioną czcionką
- jak dajecie tytuł nowego fandomu, 2 linijki odstępu po tym co było wcześniej
- tytuły fików w cudzysłowiu, pogrubioną czcionką, jako linki
- w nawiasie kategoria wiekowa, autor, ewentualnie ostrzeżenia i typ, zależy co sam autor podał
- od nowej linijki opis, ale bez odstępu od tytułu
- jedna linijka odstępu przed następnym tytułem
- nicki na niebiesko, cięższe ostrzeżenia na czerwono

Czasami autorzy nie podają krótkiego opisu, więc wtedy wypada sklecić coś zwięzłego, z tego co na pisali. Generalnie samo kopiuj - wklej nie zawsze wystarczy, trzeba się trochę nagimnastykować. Najlepiej po prostu zobaczcie jak ja to zrobiłam i róbcie wg tego samego schematu, a jak przyjdą do głowy inne pomysły to będziemy edytować.

Awatar użytkownika
Zwierz Hienisty
pomocnik
Kontaktowanie:

Postautor: Zwierz Hienisty » 20 sie 2011, 18:43

Mogę się tymczasowo zająć innymi opowiadaniami, tymi bez fandomu. Spis zrobić mogę, ale nie wiem jak to będzie z aktualizowaniem od października, być może nawet od połowy września.
"…so that's why I'm trying to figure out if there is something I need to figure out and then figure that out before it's too late and all hope is lost."

Myszkomiks!

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 20 sie 2011, 18:57

Ok, ale z opowiadaniami będzie trudniej. Ponieważ nie ma tu podziału na fandomy, trzeba będzie zrobić podział na tematykę, czyli np. romans, fantasy, historyczne itp. Musisz sobie ustalić jakieś sensowne kategorie i tak grupować te opowiadania.

Utworzyłam grupę o nazwie Bibliotekarze. Będą do niej należeć osoby zajmujące się katalogowaniem fików. Na szefa grupy wyznaczyłam Natkę, bo wzięła sobie najobszerniejszy dział. Z tą moderacją trochę się zapędziłam, bo i tak do wy będziecie tworzyć swoje katalogi, a modów mamy wystarczająco. W każdym razie mam nadzieję, że przynależność do grupy jest wystarczającym podniesieniem statusu:) Sorry, że tak co chwilę coś zmieniam, ale ja dopiero to wszystko testuję.

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 20 sie 2011, 21:33

Ja chciałbym zająć się kategorią "Gry". Nie ma tego dużo, ale jest to kategoria bliska memu sercu :)

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 20 sie 2011, 22:26

Gry już zrobiłam. Zostały tylko filmy&seriale, książki&komiksy i 18+. Ewentualnie możesz poprosić Natkę i Hienę, żeby się z tobą podzieliły.

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 21 sie 2011, 09:22

To ja poproszę o 18+

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 21 sie 2011, 10:57

Ok, to zrobimy tak: Yuri zrobi mangę&anime 18+, ja zrobię film&seriale, a ty zrób resztę. Przy czym uzgodniłyśmy, że 18+ będzie jako jeden temat, a każdy dział będzie oddzielnym postem, nawet jeśli są tylko 2 teksty z jednego działu. Czyli zrób gry jako jeden post, opowiadania jako jeden post itp. No i w opowiadaniach trzeba by ustalić jakiś podział tematyczny, tylko jeszcze nie wiem jaki, to jest do obgadania.

Awatar użytkownika
Orcrest
pomocnik

Postautor: Orcrest » 21 sie 2011, 11:31

Podział tematyczny, hmm... na przykład romans,przygoda,kryminał, albo fantastyka,realizm,science fiction tak? Żaden z tych nie wydaje mi się najlepszy.

Czy podział w opowiadaniach naprawdę jest konieczny? Myślę, że wystarczyłby krótki opis przy każdym tytule. Ale jeśli uważacie, że koniecznie trzeba jakiś dać, to ja bym optował za podziałem na rodzaj literacki, wiedząc, że w autorskich dziełach są też wiersze.

Awatar użytkownika
Vampircia
administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Vampircia » 21 sie 2011, 11:50

Ponieważ to dział 18+, myślę, że najlepszym podziałem będzie: kobieta/mężczyzna, mężczyzna/mężczyzna, kobieta/kobieta, inne (czyli nie romanse, wymieszanie, albo jeszcze coś innego). Poważnie mówię, bo ludzie pewnie będą szukać pod tym kątem.

Wróć do „Forum”